Zjazd psychologów akademii Ekstraklasy we Wrocławiu

05
Listopad
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

20191025_LUC9036 kopia

25 października w sali VIP budynku klubowego przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu odbył się II Zjazd Psychologów Sportowych Akademii Ekstraklasy. Nie zabrakło na nim przedstawicieli Wisły Kraków – Aleksandry Adamiec oraz Tamary Pielas.

Na II Zjeździe Psychologów Sportowych Akademii Ekstraklasy we Wrocławiu pojawili się przedstawiciele klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej, w tym Wisły Kraków. Poruszyli oni kwestie związane między innymi ze stresem, wsparciem, komunikacją oraz motywacją. Dyskusja została zwieńczona podsumowaniem wniosków oraz rozpatrzeniem ich w kontekście wykorzystania w codziennej pracy. Pierwszy taki zjazd odbył się w styczniu 2019 roku w Gdańsku.

To był już drugi zjazd, tym razem zorganizowany przez Akademię Śląska Wrocław. Plan zakłada, że będziemy spotykać się mniej więcej co pół roku. Dyskutujemy o problemach, które spotykamy w naszej pracy, wymieniamy się doświadczeniami, jak poradziliśmy sobie z pewnymi sytuacjami oraz jak niektóre rozwiązania odnośnie do treningu mentalnego i kontaktów młodych zawodników, grających w piłkę nożną są wprowadzane w różnych akademiach Ekstraklasy. Tematy, na które rozmawialiśmy to przede wszystkim motywacja, radzenie sobie ze stresem i praca z ciałem – podsumowała Pani psycholog Aleksandra Adamiec. – Wraz z Panią Tamarą Pielas, drugą psycholog od nas z Akademii miałyśmy możliwość moderowania panelu o komunikacji na linii trener-zawodnik. Plusem tych dyskusji jest to, że spotykamy się ponad podziałami klubowymi. Liczymy, że więcej akademii będzie dołączać do tego projektu, oczywiście, jeśli będą mieć psychologów – zakończyła Pani Adamiec.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x