ZAMO: Aleksander Buksa również z powołaniem

25
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15

Aleksander Buksa

Wśród 40 najzdolniejszych piłkarzy z rocznika 2003 znalazł się trenujący na co dzień w roczniku starszym Aleksander Buksa. Nasz zawodnik pojedzie na Zimową Akademię Młodych Orłych, która odbędzie się od 4 do 10 lutego w Bydgoszczy. Na liście powołanych znajduje się również uczeń wiślackiej klasy, Patryk Warczak.

Dla Aleksandra Buksy nie będzie to pierwszy wyjazd na zgrupowanie nieoficjalnej kadry Polski. Wcześniej uczestniczył w Letniej Akademii Młodych Orłów, był też powoływany na mecze towarzyskie reprezentacji – w ostatnim, przeciwko Litwie, zagrał 40 minut i strzelił bramkę.

Oprócz treningów stricte piłkarskich, chcemy aby nasi zawodnicy rozwijali się także w kontekście sprawności ogólnej. Cały mikrocykl treningowy został przygotowany na tę okazję przez Remigiusza Rzepkę, a więc trenera pracującego na co dzień z pierwszą reprezentacją Polski. Będziemy pracować nad poszczególnymi zdolnościami motorycznymi, pojawi się sporo zajęć usprawniających na hali, z akcentami na gibkość i akrobatykę. Będą także zajęcia w terenie, gdzie również można przeprowadzić efektywny trening motoryczny oraz chcemy wprowadzić inne dyscypliny sportu. Oprócz tego, przeprowadzimy te same testy, które robimy podczas LAMO, tak aby mieć nowe dane do diagnozy postępu tych zawodników – na łamach portalu Łączy Nas Piłka mówi trener reprezentacji Polski do lat U21, Marcin Dorna.

Tydzień wcześniej na obóz z rocznikiem młodszym pojedzie Bartosz Kutrzeba.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x