Za nami I Szkolenie Klubów Partnerskich

23
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ181019-0002

Po raz pierwszy od momentu odnowienia współpracy z klubami w Małopolsce oraz województwach ościennych i podpisaniu szeregu umów zorganizowane zostało Szkolenie Klubów Partnerskich. W piątek, 19 października, w Loży Prezydenckiej na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, zgromadziło się ponad 30 trenerów współpracujących z Wisłą Kraków.

Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Od kwietnia 2017 roku współpracę z Wisłą nawiązało już dziewięć klubów, a do końca roku to grono na pewno się powiększy. Kolejnym etapem współpracy, która ma rozwijać nie tylko zawodników, ale też trenerów były warsztaty poświęcone sposobie pracy w Wiśle. Główną tematyką spotkania było przedstawienie struktury oraz filozofii szkolenia w Akademii Wisły. O pierwszym module opowiedział szczegółowo Rafał Wisłocki. Dyrektor Zarządzający Akademii omówił przed zgromadzonymi cele, jakie przy Reymonta zostały wyznaczone w pracy z młodzieżą. – Chcemy, żeby każdy rocznik dostarczał do pierwszej drużyny co najmniej trzech zawodników, a dwóch z nich w kolejnych latach mogło utrzymać się z piłki, osiągając status zawodnika profesjonalnego – mówił. Przedstawił też cele pośrednie oraz przyszłość zawodników, którzy w pewnym momencie zrezygnują z gry w piłkę. – Kładziemy nacisk na naukę, wychowanie oraz funkcjonowanie wśród społeczności – dodawał. Omówione zostały również zespoły Akademii: ich liczebność grup, selekcja, rozgrywki w jakich występują czy współpraca ze szkołą. Dużo czasu poświęcono skautingowi, w który w znacznym stopniu mają angażować się również Kluby Partnerskie.

BAZ181019-0060

Sposób gry drużyn Akademii przybliżył Adrian Filipek. Koordynator ds. Sportowych Drużyn U14-U17 w Akademii prezentował oczekiwania wobec zawodników podczas każdej z czterech faz gry oraz podczas stałych fragmentów gry. Przedstawił też wymagania wobec zawodników oraz sztabu szkoleniowego: „Każdy daje z siebie wszystko w sprawach na których ma wpływ, aby były one na najwyższym poziomie”, podkreślając, że trener jest pierwszym autorytetem dla zawodnika, od których z kolei wymagania nie kończą się na postawie boiskowej. Zarządzający drużynami U14, U15 i U17 Filipek przedstawił też plan półrocznej pracy z tymi zespołami. Uczestnicy Szkolenia mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca w poszczególne dni i tygodnie w tych zespołach.

BAZ181019-0011

Z kolei pracę w zespole U17, czyli najstarszym w strukturach Akademii, szczegółowo przedstawił jej trener – Marcin Pluta, który prezentował pełny tydzień treningowy pomiędzy wygranymi meczami w Centralnej Lidze Juniorów U17 z Cracovią (4:1) i Karpatami Krosno (1:0). Bardzo dokładnie omówił każdy dzień treningów w uwzględnieniem zastosowanych środków treningów i udziału sztabu szkoleniowego w procesie treningowym.

Udział w Szkoleniu Klubów Partnerskich wzięli trenerzy Juventy Starachowice, Wolanki Wola Filipowska, Unii Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Futbolu Brzączowice, Orbity Bukowno, Szkoły Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarskiej Bonito i Unii Tarnów. Kluby otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki. Gościem specjalnym był Krzysztof Szopa, koordynator szkolenia w Małopolskim Związku Piłki Nożnej. Dziękujemy za przybycie!

BAZ181019-0039

Bardzo się cieszę, że w końcu zebraliśmy wszystkich zainteresowanych trenerów podczas I Szkolenia dla Klubów Partnerskich, a wiadomo, że tego czasu mają niewiele. Myślę, że takie spotkania pozytywnie wpływają na naszą współpracę, ponieważ możemy podzielić się wiedzą oraz pomysłami dotyczącymi szkolenia, przy jednoczesnym wysłuchaniu wniosków tych, którzy szkolą w innych od naszych warunkach. Jesteśmy świeżo po szkoleniu, a za chwilę kolejna dawka materiałów dla naszych partnerów w postaci Newslettera stworzonego przez naszą kadrę trenerów oraz specjalistów – podsumowuje Sebastian Tłok, Koordynator Klubów Partnerskich

BAZ181019-0004

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x