Wyjazdowa mapa Akademii!

24
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Mapa wyjazdów Akademii

Ruszać w daleką podróż bez nawigacji to spore ryzyko. My bez mapy ani rusz! Po bardzo pracowitym sezonie 2015/16 podczas którego intensywnie rywalizowaliśmy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej postanowiliśmy zebrać wszystkie wyjazdy Akademii w jedno miejsce. Biała Gwiazda była obecna w ośmiu państwach, na dwóch kontynentach!

>>„Zabrakło spokoju w drugiej połowie meczu z Werderem”

Piłkarskie zmagania zaczęliśmy w Łodzi, podczas nieoficjalnych Mistrzostw Polski do lat 15. Mniej więcej w tym samym czasie Wisła 2000 grała w Zagrzebiu, zajmując miejsce tuż za podium. Tydzień później wiślacy udali się do niemieckiego Lohne, gdzie rywalizowali m.in. z Werderem Brema. U zachodnich sąsiadów graliśmy jeszcze dwukrotnie – w listopadzie we Frankfurcie Wisła 2005 oraz w maju Wisła 2002.

>>Wisła Kraków blisko podium Internationales U14 Pfingstturnier

We wrześniu zaczęliśmy zmagania ligowe, więc często gościliśmy w takich miejscach jak Tarnów, Libiąż, Bochnia, Myślenice, Brzesko, Andrychów czy też Nowy Sącz. W trzecim największym mieście w Małopolsce swój pierwszy tak daleki turniej mieli zawodnicy z rocznika 2008. I spisali się w nim bardzo dobrze, zajmując 1. miejsce!

>>Udany wyjazd Wisły 2008 do Nowego Sącza!

W maju podopieczni trenera Macieja Papieża udali się do Bratysławy. Tam, podobnie jak nasze kolejne trzy starsze roczniki, rywalizowali w Memoriale Petra Dubovsky’ego. Wśród rywali Białej Gwiazdy m.in. Sturm Graz, AS Trencin oraz miejscowy Slovan. Kierunek słowacki obraliśmy jeszcze dwukrotnie: w Trencinie grała Wisła 2005, z kolei Wisła 2003 w Tatralandii.

>>Wiślacy zagrali w Memoriale Petra Dubovsky’ego

Ciut dalej, bo do Budapesztu, dwukrotnie pojechali Juniorzy Młodsi. We wrześniu i kwietniu rywalizowali w Future Talents Cup, grając przeciwko takim markom jak Sampdoria Genua czy Club Brugge. Juniorzy po dobrej jesieni wiosnę spędzili w Makroregionalnej Lidze, zaliczając wyjazdy do Skarżyska-Kamiennego, Kielc, Lublina oraz podkarpackich Rzeszowa i Mielca. Zimą wiślacy do ligi przygotowywali się m.in. poprzez turnieje w Chorzowie i Katowicach. Swojego przedstawiciela mieliśmy też w dalekiej Azji. Kacper Laskoś przebywał na zgrupowaniu kadry w Uzbekistanie.

>>U-16: Kadra ogrywa Uzbekistan z Laskosiem w pierwszym składzie

Dużo ciekawych wyjazdów zanotował rocznik 2003. Z tych krajowych: Ostróda i zwycięski bój z Borrussią Dortmund, Zakopane, podlublińskie Nadrzecze, Zakopane, a nawet Wieliczka. Do tego sparingi w Łodzi, Warszawie i Częstochowie. Zagranicą zawodnicy trenera Mateusza Stolarskiego sprawdzili swoje umiejętności w Ostrawie i we wspomnianej Tatralandii. Kielce, Brzeg (k. Wrocławia), Warszawa – tam swoje mecze grała Wisła 2004. Sezon 2015/16 był bardzo udany dla Wisły Kraków 2002 – piąte miejsce w Dortmundzie, czwarte w Warszawie i drugie w Szczecinie, do tego wyrównane boje w sparingach z Legią Warszawa, GKS Tychy czy Rakowem Częstochowa. Przeciwko tym drużynom grał też rocznik 2001.

>>Wisła 2003 wygrywa przy Łazienkowskiej

Międzynarodowy miesiąc, na przełomie maja i czerwca, mieli wiślacy z rocznika 2007! Najpierw Bratysława, później Wiedeń i zwieńczenie tournee w Pradze. Występy przeciwko Sportingowi Braga czy Newcastle United – działo się! Były też turnieje krajowe – we Wrocławiu czy Suwałkach. W tych miastach grał również rocznik 2006. Podopieczni trenera Patryka Jałochy wystąpili też w międzynarodowym turnieju Sokolik CUP w Starym Sączu oraz zagrali sparingi w Myślenicach, Zabrzu i Kielcach.

>>Wisła 2007 pokazała się z dobrej strony w Wiedniu

Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Czechy – oprócz tych państw obecni byliśmy też na Ukrainie. W połowie października Lwów próbowali podbić zawodnicy trenera Macieja Papieża. Wisła 2005 rozegrała dużo turniejów krajowych, ale w mniejszych miastach, takich jak Opole, Jasło, Lublin, Krosno czy Rybnik.

>>Wisła 2005 druga w Opolu

Mapa wyjazdów Akademii
Pełny rozmiar naszej mapy po kliknięciu w grafikę!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x