Wisła U-12 piąta w Silesia Football Cup

14
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-12

_IGP1535

Piąte miejsce w Silesia Football Cup zajęła Wisła Kraków 2004. Wiślacy otarli się o podium, gdyż strata bramki w ostatniej sekundzie meczu z Koroną spowodowała spadek z trzeciego miejsca na piąte. – Turniej odbył się na boiskach trawiastych i graliśmy po sześciu, przez co nie mogłem wymagać od chłopaków podstawowych zadań taktycznych jakich próbujemy się uczyć. Gra była na bardzo małych boiskach, co sprzyjało dużej liczbie akcji zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Okazaliśmy się drużyną bezkompromisową, z większą liczbą zwycięstw co mnie bardzo cieszy. – powiedział Michał Jania.

Turniej był bardzo intensywny dla zawodników, w trakcie dwóch dni drużyny rozgrywały po dziesięć spotkań. Biała Gwiazda bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki, po pierwszych dwóch meczach, z MFK Košice i Jagiellonią Białystok, miała sześć punktów. Niestety, w dwóch następnych meczach naszych zawodników złapała zadyszka, co zakończyło się porażkami: 2:6 ze Spartą Praga i 0:1 z Łódzkim Klubem Sportowym. Po przerwie Wisła wygrała z Zagłębiem Lubin 4:1, aby w następnym meczu pechowo przegrać z Banikiem Ostrawa 1:3. W ostatnim meczu podopieczni Michała Jani pokonali GKS Katowice 6:1, co sprawiło, że zajęli w grupie czwarte miejsce, dające awans do „Ligi Mistrzów”.

_IGP1523

W niedzielę naszymi rywalami byli: Arka Gdynia, węgierski Diósgyőri VTK, Warta Poznań oraz Korona Kielce. Pierwszy mecz z drużyną z Pomorza zakończył się porażką 1:3, jednak kolejne dwa mecze to zwycięstwa, najpierw 5:1 z Węgrami, następnie 5:4 z Wartą. W ostatnim meczu Wisła prowadziła z kielczanami, jednak w samej końcówce był już remis 3:3. Wiślacy postanowili mocniej zaatakować rywala, co zakończyło się zwycięskim golem dla rywali, który zrzucił naszą drużynę na piąte miejsce.

_IGP1506

Miejsce, które zajęliśmy jest trochę mylące, bo stracona bramka z Koroną w ostatniej akcji zabrała nam trzecie miejsce na które zasługiwaliśmy. Strzelaliśmy najpiękniejsze bramki w turnieju, strzelali wszyscy zawodnicy oprócz bramkarzy co mnie bardzo cieszy. Osoby powołane na turniej bardzo się zaangażowały, dały z siebie maksimum i grały na dobrym poziomie, ale mogą grać jeszcze lepiej, co sami zauważyli. Zmierzyliśmy się z całą czołówką polską w tym roczniku i uważam, że nie wypadliśmy źle. W obu dniach graliśmy na podobnym poziomie, ale w sobotę było więcej meczów, co przełożyło się na słabszy mecz z ŁKS-em. Drugiego dnia zabrakło nam trochę szczęścia z Arką i Koroną. Jestem zadowolony z tego, że chłopkami dali radę i wytrzymali do końca, bo rozegrali ponad 260 minut – podsumował turniej trener Michał Jania.

Barwy Wisły Kraków reprezentowali: Jakub Jania, Aleksander Karagiannakos, Szymon Kucharski, Dawid Kędziora, Bartosz Kutrzeba, Jakub Libura, Michał Opalski, Michał Raś, Bartosz Seweryn, Stanisław Tynor, Szymon Wolak, Robert Zaborowski

_IGP1498

Wyniki:
Wisła Kraków – Kosice 4:1 (Stanisław Tynor dwie, Bartosz Kutrzeba, Bartosz Seweryn)
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 4:0 (Seweryn dwie, Kutrzeba, Tynor)
Wisła Kraków – Sparta Praga 2:6 (Tynor, Seweryn)
Wisła Kraków – ŁKS 0:1
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 4:1 (Tynor dwie, Dawid Kędziora, Michał Opalski)
Wisła Kraków – Banik Ostrawa 1:3 (Kędziora)
Wisła Kraków – GKS Katowice 6:1 (Kędziora dwie, Opalski dwie, Jakub Libura, Kutrzeba)
Wisła Kraków – Arka Gdynia 1:3 (Seweryn)
Wisła Kraków – Diósgyőri VTK 5:1 (Kędziora, Opalski, Robert Zaborowski, Seweryn dwie)
Wisła Kraków – Warta Poznań 5:4 (Jakub Jania, Kędziora, Tynor dwie, Seweryn)
Wisła Kraków – Korona Kielce 3:4 (Michał Raś, Zaborowski, Seweryn)

 

 

_IGP1510

_IGP1525
Foto: Katarzyna Kutrzeba

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x