Wisła najlepsza na 110-lecie!

28
Maj
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

Wisła najlepsza na 110-lecie

Nie było lepszej drużyny tego dnia od Wisły Kraków! Zawodnicy trenera Szymona Krzysztania wygrali komplet siedmiu meczów i zasłużenie cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju.

110 zdjęć na 110-lecie Klubu!

Na obchody 110-lecia TS Wisła, do Krakowa zjechały drużyny z całej Polski. Swoje umiejętności zaprezentowali Wigry Suwałki, Korona Kielce, częstochowskie Raków i Ajaks, Orzełek Przeworsk, Beniaminek Krosno, Sandecja Nowy Sącz, Ziomki Rzeszów, Sparta Zabrze, Soccer Ropczyce, Górnik Jaworzno, Futbol Brzączowice i AS Progres Kraków oraz trzy drużyny Wisły Kraków. Równocześnie zawody toczone były na czterech boiskach. I emocji nie brakowało od samego początku. W hitowym starciu Ligi Angielskiej Sparta Zabrze zremisowała z Beniaminkiem Krosno 1:1 i jak się później okazało ten mecz w dużej mierze decydował, która z tych drużyn trafi do Ligi Mistrzów. Pierwsze miejsce, ze sporą przewagą, zajęły Wigry Suwałki, z kolei Sparta i Bienaminek zgromadziły po 4 punkty, ale bilans bramkowy mówił jedno: Sparta gra o końcowy triumf. Beniaminek, wraz z Wisłą Białą, grał o Ligę Europy.

igor wójcik

Pewne pierwsze miejsce zajęła też Wisła Niebieska, która w meczu otwarcia ograła Koronę Kielce 2:0, a później poradziła sobie z Górnikiem Jaworzno i Soccerem Ropczyce. Oprócz wiślaków do Ligi Mistrzów weszli kielczanie i jak się okazało nie był to ostatni ich pojedynek z Białą Gwiazdą. Komplet punktów po fazie wstępnej zapisali sobie również zawodnicy Ajaksu Częstochowa, którzy wyprzedzili w grupie kolejno Orzełek Przeworsk, Futbol Brzączowice i AS Progres Kraków. Do samego końca rozgrywek nie było pewne kto oprócz częstochowian uzupełni stawkę, ale ostatecznie Orzełek, dzięki lepszemu bilansowi bramek zagrał w Lidze Mistrzów.

wisła w natarciu

Najbardziej wyrównaną grupą była Liga Francuska. Ostatecznie pierwsze dwa miejsca należały do Sandecji Nowy Sącz i Ziomków Rzeszów, ale bardzo blisko – jeden punkt – tej dwójki był Raków Częstochowa. Punkcik zdobyła Wisła Czerwona, choć w każdym z meczów, będąc skuteczniejszą, mogła pokusić się o lepszy wynik.

#4move sponsor talentów

Prawdziwe emocje dopiero się zaczynały! Mecze Ligi Europy podkreśliły dobrą formę Beniaminka i Rakowa. Obie te drużyny zdobyły komplet punktów i spotkały się w finale LE, w którym doszło do strzeleckich popisów jednych i drugich. Ostatecznie częstochowianie wygrali 6:4. Do wyrównanej rywalizacji doszło w Lidze Mistrzów. Dobrze grające przez cały turniej Wigry Suwałki straciły punkty z Koroną Kielce i to ostatecznie drużyna z województwa świętokrzyskiego znalazła się w finale tych rozgrywek. Kielczanie wyprzedzili rywali z Mazur o jeden punkt. Cztery punkty zdobyli Ziomki Rzeszów, którzy swoją grą zaskarbili sobie sympatię publiczności.

aleksy rokosz

Jak wrócić do gry – od piątku mogą tłumaczyć zawodnicy Wisły Niebieskiej. Na pięć minut przed końcem meczu z Sandecją przegrywali 1:3 i to właśnie nowosączanie byli w wielkim finale. Wtedy jednak wiślacy się przebudzili i dołożyli w krótkim odstępie czasu cztery bramki. Finał? Zasłużony. Dziewięć punktów w trzech meczach, o sześć więcej od pozostałych drużyn w tej grupie. W finale podopieczni trenera Krzysztania spotkali się ponownie z Koroną Kielce. Długo w tym meczu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w końcu wiślakom udało się objąć prowadzenie. Korona momentalnie wyrównała, co mogło wprowadzić nerwowość w szeregi Wisły. Nic jednak z tego. Po dwóch świetnych akcjach Igora Wójcika i trafieniach Franciszka Radwańskiego Wisła uzyskała bezpieczną przewagę. Korona nie poddawała się i walczyła do końca, co dało efekt w postaci kontaktowej bramki. Ostatni głos należał jednak do gospodarzy imprezy. Antek Wójcik – MVP turnieju – w sytuacji sam na sam zmylił bramkarza i posłał piłkę obok niego do siatki. 4:2 i końcowy triumf Wisły Niebieskiej podczas Turnieju z okazji 110-lecia TS Wisła!

antek wójcik

Partnerem Technicznym Turnieju uświetniającego obchody 110-lecia TS Wisła Kraków była firma ABC Futbolu Oficjalny Dystrybutor przenośnych bramek i piłkochwytów marki Bownet w Polsce: www.sklep.abcfutbolu.net.pl.

bownet

Końcowa klasyfikacja:
1. Wisła Kraków Niebieska
2. Korona Kielce
3. Wigry Suwałki
4. Sparta Zabrze
5. Sandecja Nowy Sącz
6. Ziomki Rzeszów
7. Orzełek Przeworsk
8. Ajaks Częstochowa
9. Beniaminek Krosno
10. Raków Częstochowa
11. Soccer Ropczyce
12. Wisła Kraków Czerwona
13. AS Progres Kraków
14. Futbol Brzączowice
15. Wisła Kraków Biała
16. Górnik Jaworzno

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x