Wiktor Szywacz i Marcin Jaworski Piłkarzami Sezonu 2014/15!

26
Wrzesień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

09252015_005

Przez cały poprzedni sezon nasi zawodnicy byli nagradzani za wzorową postawę oraz osiągane wyniku w danym miesiącu. W piątek tuż przed meczem 10. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Koroną Kielce doszło do momentu kulminacyjnego, czyli wręczenia nagrody Piłkarza Sezonu 2014/15 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Tymi zawodnikami zostali 16-letni Marcin Jaworski i 13-letni Wiktor Szywacz. Nagrodę wręczyli Prezes Wisły Kraków Robert Gaszyński oraz trener Wisły Kazimierz Moskal.

Gratuluję chłopakom nagrody, przyznanej przez cały sztab trenerski Akademii. To sygnał dla nich, że warto ciężko pracować i mam nadzieję, że potraktują ją również jako zachętę do utrzymania najwyższego poziomu – powiedział Dyrektor Akademii Dariusz Gryźlak.Promujemy jednostki stawiając w Akademii na rozwój indywidualny zawodników, stąd też pomysł na takie wyróżnienia jak piłkarz miesiąca i te całosezonowe: piłkarza roku – dodał.

Marcin Jaworski trafił do Wisły w 2008 roku z Górnikiem Wieliczka, w dużym stopniu do tego transferu przyczynili się Krystian Pać oraz dr Stanisław Chemicz. Od tego czasu „Jawor” jest kluczowym zawodnikiem drużyn w których występuje. Filigranowy pomocnik, który dobrze czuje się w grze kombinacyjnej i – jak mówi jego obecny trener Paweł Regulski – w każdym momencie daje drużynie jakość.

09252015_004

Marcin trafił do zespołu gdy jeszcze pracowałem w Wiśle Kraków SA z rocznikiem 1998. Razem z Marcel Wilczyńskim wyróżniali się, ale „Jaworek” już wtedy miał problemy zdrowotne. Później rundę rewanżową w juniorach grał z nami jako trampkarz, był podstawowym zawodnikiem. Oczywiście nie jest za wysoki, ale piłka nożna to nie koszykówka – mówi o swoim podopiecznym Koordynator Paweł Regulski. – Poza tym posiada dobrą motorykę, jest silny, a przede wszystkim inteligentny. Bardzo mobilny i sprawny. Gdy gra daje dużą jakość drużynie. Podobny profil zawodnika do Konrada Handzlika. Według mnie ma predyspozycje do tego, aby grać zawodowo w piłkę. Już teraz chcieliśmy, aby trenował z drugą drużyną, ale zdrowie mu na to nie pozwoliło. Prowadzimy go indywidualnie, bo zdrowie jest najważniejsze, a widać u niego poprawę pod tym względem. Wspólnie z trenerami stwierdziliśmy, że zasługuję na tę nagrodę, bo jest bardzo ważną postacią Wisły U-17, o czym się mogliśmy przekonać między innymi w Budapeszcie podczas turnieju „Future Talents Cup”. Do tego, jak przystało na kogoś, kto aspiruje do bycia kapitanem, jest wzorem jeśli chodzi o pracowitość i zaangażowanie – dodaje.

Wiktor Szywacz trafił do Wisły w tym samym czasie, co Jaworski, podczas zajęć grupy naborowej w roczniku 2001. Przez siedem lat prowadziło go kilku trenerów: dr Stanisław Chemicz, Krystian Pać, Marek Gój, Krzysztof Gąsienica, Michał Jania oraz Rafał Wisłocki. W sezonie 2014/2015 występował głównie w rozgrywkach Trampkarzy Młodszych, pomimo tego, że był od reszty zawodników młodszy o rok. W rundzie finałowej Małopolskiej Ligi Młodzików grał ze swoimi rówieśnikami i był jednym z ważniejszych ogniw drużyny trenera Jani. W finale z Tarnovią strzelił dwa gole, co przesądziło o końcowym wyniku.

09252015_002

Wiktor to bardzo inteligentny gracz który zarówno potrafi grać kombinacyjnie jak i indywidualnie. Bardzo dużo widzi, dobra lewa noga , spryt i duże umiejętności techniczne wyróżniają go spośród rówieśników – ocenia zawodnika trener Michał Jania. – Do tego lubi i potrafi wziąć na siebie ciężar gry, co pokazywał w wielu meczach, najczęściej grając z rok, a nawet dwa lata starszymi rywalami. Zwieńczył sezon Małopolskiej Ligi Młodzików dwiema bramkami w finale czym znacznie przyczynił się do mistrzostwa Małopolski. Był kluczowym zawodnikiem w rozgrywkach U-14 pomimo tego, że był młodszy o rok. Jako ciekawostkę powiem, że jest to jeden z dwóch zawodników w tamtym sezonie który zagrał w rozgrywkach U-13, U-14 i U-15, a na turniej do Szwecji pojechał nawet z U-12. Oprócz tego, że wyróżnia się dobrymi cechami piłkarskimi, jest do tego bardzo otwarty, potrafi dać informację zwrotną, dobry duch drużyny. Oczywiście, żeby zostać piłkarzem musi dalej rozwijać wszystkie te cechy które pomagają mu w grze. Życzę mu zdrowia bo jest najważniejsze w piłce – powiedział trener Jania.

09252015_003

Zawodnicy wyróżniani w poszczególnych miesiącach:
Wrzesień: Nikodem Kominiak, Jakub Janik
Październik: Wojciech Bielecki, Mateusz Wyjadłowski
Listopad: Aleksander Buksa, Kamil Rokosz
Grudzień: Jakub Stępak, Błażej Skórski
Styczeń: Karol Włodarski, Ernest Świętek
Luty: Ian Morgan, Kamil Broda
Marzec: Wiktor Martuszewski, Filip Handzlik
Kwiecień: Kacper Masny, Krzysztof Wydra
Maj: Michał Opalski, Przemysław Porębski
Czerwiec: Jakub Lorek, Hubert Sobolewski

Zawodnicy oprócz tradycyjnych pucharów otrzymali jeszcze upominki od Partnerów Akademii – voucher na 500 zł do wykorzystania w sklepie sportowym YesSport oraz zapas napojów izotonicznych marki 4MOVE od firmy Foodcare.

09252015_001

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x