Warsztaty psychologiczne: „Istotne role we wspieraniu zawodnika”

02
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

warsztaty psychologiczne

Istotne role we wspieraniu zawodnika oraz relacje na linii trener – psycholog – rodzic omówiły, na specjalnych warsztatach przygotowanych dla rodziców zawodników Akademii, współpracujące z nami panie psycholog  Adrianna Napiórkowska, Katarzyna Stachowicz oraz Tamara Pielas.

O tym jak ważny w piłkarskim kształceniu jest wpływ rodzica na dziecko nie trzeba nikogo przekonywać. Dzieci z trenerem przebywają tylko przez niewielki procent swojego ogólnego czasu. Dlatego, aby osiągało określone cele potrzebna jest współpraca na linii trener – rodzic. Podczas warsztatów osobno omówione zostały role rodzica, trenera, psychologa oraz dziecka. Psycholodzy przedstawili całokształt oddziałowywań oraz środowisko dziecka, czyli np. dom, szkołę, mecz czy obóz sportowy. Zajęcia miały charakter nie tylko teoretyczny, ale też praktyczny – rodzice mieli określone zadania wczuwania się w konkretną rolę. Psycholodzy tłumaczyli, jak to, co rodzice myślą oraz wypowiadają w trakcie meczów odbierają dzieci i jaki ma to wpływ na ich boiskowe działania. – Rodzic odpowiada za ukształtowanie mądrego, dobrego i mocnego człowieka, a więc i doskonałego zawodnika – tłumaczyły panie, przekonując, aby rodzice w pełni sprawy szkoleniowe oddali w ręce trenerów. Wyjaśniły też szczegółowo swoją rolę w sztabie szkoleniowym Akademii.

17091008_10213249402609031_106114789_o

Jestem zadowolona z frekwencji – wzięło udział ok. 60 osób – oraz aktywności rodziców, którzy z zainteresowaniem słuchali teorii, ale też brali udział w zajęciach. Nasi psycholodzy szczegółowo wytłumaczyli na czym polega praca psychologa i jakie oczekiwania są względem rodzica i zawodnika, żeby rozwój dziecka przebiegał harmonijnie – mówi Aleksandra Adamiec, która koordynuje współpracę Zakładu Psychologii AWF Kraków z Akademią Wisły.

Wszystkim przybyłym opiekunom naszych zawodników Akademia dziękuje za przybycie!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x