U17: Ważne trzy punkty!

20
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Poszli za ciosem piłkarze Wisły Kraków U17, zwyciężając drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Marcina Pluty odprawili z kwitkiem drużynę Motoru Lublin i wrócili po czterech kolejkach na szczyt ligowej tabeli.

Wiślacy po przełamaniu złej serii i upragnionym zwycięstwie w ostatnim domowym meczu ze Stalą Mielec, chcieli kontynuować dobrą passę. W Wielki Czwartek przyszło im się zmierzyć na trudnym terenie – w Lublinie z tamtejszym Motorem. Wyjazd zapowiadał się o tyle ciężko, bo Motor przed tą kolejką w ligowej tabeli plasował się tuż za liderem.

Obydwie ekipy mecz rozpoczęły mocno zmobilizowane. Zawodnicy z Lublina starali się narzucić swoje warunki gry i przejąć kontrolę w boiskowych wydarzeniach. Wiślacy konsekwentnie te warunki odrzucali i próbowali przeciwstawić się zawodnikom Motoru. Pierwsza część spotkania przebiegała na wzajemnym badaniu się obydwu zespołów. Do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy.

Druga część meczu przyniosła więcej emocji. Zarówno gospodarze jak i goście zaczęli grać odważniej, przez co gra stała się otwarta. Na efekty w postaci bramek nie trzeba było zbyt długo czekać – w 56. minucie Kacper Wydra dał prowadzenie drużynie Białej Gwiazdy. Wiślacy nie chcieli na tym poprzestać i starali się podwyższyć prowadzenie. Kolejne dwie bramki dla Wisły padły odpowiednio w 69. i 74. minucie i były dziełem autorstwa Daniela Wolaka – wprowadzonego na plac gry chwilę wcześniej. Gospodarzy było stać tylko na bramkę honorową z 81. minuty, która tylko zmniejszyła rozmiary porażki. Wisła Kraków po dwóch zwycięstwach z rzędu ponownie znalazła się na pierwszym miejscu ligi, która należy do niesłuchanie wyrównanych. Dowód? Za tydzień rywalem Białej Gwiazdy będzie Podgórze Kraków, które zajmuje ostatnie miejsce, ale po siedmiu meczach traci do liderującej drużyny z Reymonta tylko 6 punktów.

Motor Lublin – Wisła Kraków 1:3 (0:0)
56’ Wydra, 69’,74’ Wolak

Wisła Kraków: Kot – Warczak, Olejnik, Leśniak, Szywacz – Muniak (46’ Nocoń), Kulma, Pietruszka, Magdziarz, Lorek (65’ Wolak) – Wydra (80’ Matejczyk)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x