U17: Udany rewanż na Resovii

06
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190427-9262

Choć zaczęło się od straconej bramki, to w kolejnych minutach Wisła Kraków potwierdziła lepszą dyspozycję i pokonała w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 Resovię Rzeszów 4:1. Podopieczni trenera Marcina Pluty wrócili na drugie miejsce w tabeli.

Wisła tym razem została wzmocniona zawodnikami, którzy w poprzednich kolejkach występowali w drużynie starszej: Patrykiem Pischingerem, Wiktorem Szywaczem i Jakubem Zimą. Doświadczenie z pewnością pomogło w kryzysowym momencie: bo już po 10. minutach goście prowadzili 1:0 po skutecznie egzekwowanym karnym przez Sebastiana Usarza. Wisła jednak spokojnie konstruowała swoje akcje – pierwsze zmarnowali Kacper Wydra i Zima, ale w 23. minucie Wydra już pewnie wykończył świetne dogranie Szymona Noconia.

Do przerwy wynik się nie zmienił, ale po zmianie stron Wisła znowu zaatakowała – na przestrzeni dwóch minut Kacper Wydra i Wiktor Szywacz podwyższyli prowadzenie do 3:1. Obaj zawodnicy zanotowali też po asyście. Wydra chwilę później skompletował hattricka – skutecznym strzałem po rajdzie przez pół boiska.

Wisła przeskoczyła w tabeli Resovię i traci do pierwszej Korony jeden punkt. Sytuacja w tabeli po 10. kolejkach jednak dalej jest skomplikowana, ponieważ Podgórze oraz BKS Lublin, które znajdują się w strefie spadkowej, tracą do lidera sześć punktów.

Wisła Kraków – Resovia Rzeszów 4:1 (1:1)
Kacper Wydra 23′, 54′, 63′, Wiktor Szywacz 55′

Wisła Kraków: Michał Kot – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Aleks Leśniak, Patryk Warczak – Mateusz Kulma, Wiktor Szywacz, Kacper Wydra – Szymon Nocoń, Daniel Wolak, Erik Olejnik oraz Bartosz Pietruszka, Krystian Kuchnia, Jakub Lorek, Daniel Muniak, Kacper Myszogląd, Antoni Matejczyk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x