U17: Trzy bramki, trzy punkty!

14
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Wisła Kraków U17 przełamała się i pewnie pokonała drużynę Stali Mielec 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej części spotkania.

Spotkanie rozgrywane przy ulicy Reymonta zapowiadało się bardzo ciekawie. Wisła po serii porażek, chciała wreszcie zwyciężyć, a Stal przyjechała do Krakowa podtrzymać dobrą passę z ostatnich spotkań. Warto dodać, że w wyjściowym składzie „Białej Gwiazdy” znalazło się trzech reprezentantów Polski– Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak i Aleksander Buksa.

Pierwsza połowa przebiegała spokojnie- choć nie brakowało w niej bramkowych okazji zarówno jednej jak i drugiej stronie. Linia defensywna gości szczególnie upatrzyła sobie Aleksandra Buksę, który tego dnia nie miał zbyt wiele miejsca pod bramką przeciwnika. Wisła starała się grać spokojnie i konsekwentnie budowała swoje ataki- choć na pewno z tyłu głowy paliła się lampka z napisem „tylko zwycięstwo”. Do szatni obydwie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą część spotkania Wiślacy zaczęli zdecydowanie agresywniej i przyniosło to skutek, bowiem dwie minuty po rozpoczęciu gry piłkę do siatki gości z Mielca skierował kapitan- Jakub Zima. Wisła poszła z ciosem i osiem minut później było już 2:0, a bramkę zdobył wprowadzony w przerwie spotkania Daniel Muniak. Gospodarze zaczęli grać spokojniej i uważniej, szanując swoją dwubramkową przewagę. Goście z Mielca również zaczęli wyprowadzać groźne ataki i parę razy dali się we znaki Michałowi Kotowi. Jednak to Wisła wyprowadziła ostateczny cios, a bramkarza Stali pewnym strzałem z pola karnego pokonał Aleksander Buksa, pieczętując zwycięstwo „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków- Stal Mielec 3:0 (0:0)

47’ Zima, 55’Muniak, 82’Buksa

Wisła Kraków: Kot- Pischinger (78’ Olejnik), Warczak, Zima, Kulma- Leśniak, Magdziarz (74’Nocoń) , Szywacz, Lorek (46’ Muniak) – Wydra (81’ Pietruszka), Buksa (87’ Wolak)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x