U17: Remis na starcie

17
Sierpień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190817-4553

Wisła Kraków U17 zremisowała z Podgórzem Kraków w ramach pierwszej kolejki CLJ. Szybko stracona bramka i pogoń za wynikiem, która wystarczyła tylko na remis.

Galeria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Obie drużyny znały się bardzo dobrze – roczniki 2003 i 2004 budujące ichniejsze kadry grały przeciwko sobie w poprzednim sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Wiedziały więc czego mniej więcej można się spodziewać. Pierwsza połowa rozpoczęła się źle – bowiem po jednej z pierwszych akcji goście objęli prowadzenie, strzałem z bliska wykańczając akcję. Podopieczni trenera Dawida Będkowskiego od razu ruszyli do odrabiania strat, robili to jednak często aż zbyt szybko. Wielokrotnie jednak po doprowadzeniu akcji pod pole karne Podgórza, Wiślakom brakowało konkretów w postaci strzałów na bramkę. Z biegiem czasu jednak strzałów i dośrodkowań przybywało, lecz nie stwarzały one zbyt wielkiego zagrożenia, aż do 43 minuty, kiedy to Kacper Sałamaj bardzo dobrze zachował się w polu karnym, zamykając dośrodkowanie z prawej flanki i głową skierował piłkę do siatki Podgórza.

BAZ190817-4608

W drugiej odsłonie spotkania Biała Gwiazda dążyła do strzelenia bramki dającej prowadzenie w meczu. Jedna z takich sytuacji skończyła się przewinieniem w polu karnym gości i w konsekwencji rzutem karnym dla Wisły. Do egzekwowania jedenastki podszedł kapitan – Mateusz Kulma – jednak niestety bramkarz gości wyczuł jego intencję i sparował piłkę do boku. Szala zwycięstwa mogła przechylić się na obie strony. Goście groźnie kontratakowali, natomiast ze strony Wisły najlepszą okazję miał Bartosz Seweryn, jednak jego dwa strzały ostatecznie nie wpadły do siatki Podgórza.

Za tydzień Wisła uda się na Podkarpacie, gdzie zmierzy się z Karpatami Krosno.

BAZ190817-4647

Staraliśmy się realizować to nad czym pracowaliśmy w ostatnim mikrocyklu treningowym, chcieliśmy dominować, chcieliśmy być w posiadaniu piłki i kontrolować grę. Zabrakło w pewnych momentach odpowiednich decyzji moich zawodników jak uderzenie na bramkę, podania, zmiany ciężaru gry. W pewnym sensie mogę stwierdzić, chociaż nie powinno to się zdarzyć, że na mecz wyszliśmy zbyt nerwowo, a bramka stracona na początku meczu spowodowała, że ta nerwowość była jeszcze większa. Patrząc z perspektywy sytuacji ten wynik jest sprawiedliwy, lecz musimy pracować jeszcze nad pewnymi elementami – powiedział po pierwszym meczu w sezonie trener Dawid Będkowski.

Wisła Kraków – Podgórze Kraków 1:1 (1:1)
43′ Sałamaj

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Krystian Kuchnia, Kacper Zborowski (57′ Filip Jania), Mateusz Kulma, Kamil Głogowski (76′ Radosław Zając) – Dorian Gądek (57′ Mariusz Kutwa), Bartosz Seweryn, Mikołaj Zięba (69′ Jakub Jania), Karol Sałamaj (61′ Feliks Grzybowski), Aleksander Zębala – Michał Litwa

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x