U17: Przesądził karny Leśniaka

18
Sierpień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ180818-5403

Szybko strzelona bramka pozwoliła Wiśle kontrolować mecz, ale kilkukrotnie Michał Kot uratował Białą Gwiazdę przed utratą bramki. Ostatecznie w pierwszej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 Wisła Kraków pokonała Karpaty Krosno po bramce Aleksa Leśniaka.

Zdjęcia z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Trener Marcin Pluta desygnował do gry dziewięciu zawodników urodzonych w 2002 roku, a dwóch w 2003. Nie mógł skorzystać z Kacpra Wydry i Sławomira Chmiela, którzy znaleźli w kadrze meczowej drużyny U18 (która wygrała 1:0 z Elaną Toruń).

Mecz rozpoczął się świetnie dla Wisły, która debiutowała w tych rozgrywkach. Patryk Warczak popędził lewym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne, a tam jeden z obrońców Karpat zachował się nieodpowiedzialnie i odbił piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Aleks Leśniak, który zamienił ją na bramkę. Wisła miała korzystny wynik, co z pewnością dało jej większy spokój. Byłby on pewnie większy, gdyby w 35. minucie Wiktor Szywacz zamiast w słupek trafił do bramki. Do przerwy było sporo chaosu i niewiele dogodnych okazji dla obu drużyn.

BAZ180818-5473

Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. Bardzo dobrze w bramce Wisły spisywał się debiutant Michał Kot, który już na początku drugiej odsłony świetnie interweniował, mając przed sobą jedynie napastnika gości. W podobnej sytuacji chwilę później znalazł się Szymon Nocoń, ale i on przegrał z bramkarzem. Kot miał sporo pracy, bo w następnych minutach to Karpaty przeważały. Bramkarz dwukrotnie, jako ostatnia deska ratunku, bronił strzały gości, a raz uratowało go spojenie bramki. Wisła odpowiedziała sytuacją Kacpra Myszogląda, który po świetnym podaniu Leśniaka znalazł się przed bramkarzem, ale spudłował. Goście mogli wyrównać po rzucie wolnym, ale znowu pewnie zachował się Kot. W doliczonym czasie gry po trzech latach przerwy bramkę dla Wisły zdobyć mógł Eryk Olejnik, ale jego uderzenie prawą nogą było za słabe.

Nabór do Akademii!

Nie było to spotkanie, w którym Wisła miała pełną kontrolę, ale pierwsze trzy punkty może sobie dopisać. Następne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają za dwa tygodnie, ponieważ już jutro wyjadą do Lwowa, gdzie rozegrają cztery mecze sparingowe z Karpatami Lwów i Szachtarem Donieck.

Centralna Liga Juniorów U17, 1. kolejka
18 sierpnia, 12:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Karpaty Krosno 1:0 (1:0)
Aleks Leśniak 13′

Wisła Kraków: Michał Kot – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Konrad Konik, Patryk Warczak – Daniel Hoyo-Kowalski, Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz – Daniel Muniak, Daniel Wolak, Szymon Nocoń oraz Eryk Olejnik, Kacper Myszogląd, Konrad Majerski, Mateusz Kulma, Jakub Lorek, Krystian Kuchnia

BAZ180818-5536

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x