U17: Porażka z Koroną mimo prowadzenia

02
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190831-7246

Podopieczni trenera Dawida Będkowskiego w 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrali (1:3) z Koroną Kielce, pomimo że do 60. minuty prowadzili (1:0). Jedynego gola dla Białej Gwiazdy strzelił Kacper Zborowski.

Przed tygodniem, drużyna U17 rywalizowała w Krośnie z miejscowymi Karpatami i choć w 18. minucie Michał Litwa rozpoczął strzelanie, tym samym wyprowadzając Wisłę na prowadzenie, to nie udało się jej wrócić z delegacji z punktami. Pełna pula została u lidera tabeli, a gospodarze odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym przy stałym fragmencie gry oraz trafieniu samobójczym jednego z wiślaków.

W sobotnie południe, podopieczni trenera Dawida Będkowskiego, wybiegając na boisko przy Reymonta, liczyli na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z ich przewidywaniami, a w 25. minucie Kacper Zborowski posłał piłkę do bramki rywali. Gdy arbiter zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę, Wisła zasłużenie prowadziła 1:0. Nic nie zwiastowało, że Korona tak szybko odwróci losy spotkania.

W 61. minucie w polu karnym Białej Gwiazdy upadł Hubert Zwoźny, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Miłosz Strzeboński, który nie dał szans Piotrowi Zagórowskiemu i doprowadził do wyrównania. Kilka minut później, Korona prowadziła już 2:1 za sprawą Dawida Grabarczyka, który wykorzystał akcję przeprowadzoną przez Kacpra Śliwę oraz Strzebońskiego. W 77. minucie goście z Kielc strzelili trzeciego gola. Śliwa wygrał pojedynek z jednym z obrońców i pokonał bramkarza Wisły.

Za tydzień, zespół U17 pojedzie do Mielca, gdzie zmierzy się ze Stalą (7 września o godzinie 12:00).

CLJ U17: Wisła Kraków – Korona Kielce 1:3 (1:0)
Kacper Zborowski 25’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Krystian Kuchnia (68’ Patryk Fundament), Karol Sałamaj (78’ Jakub Niedbała), Jakub Rachfalik (72’ Radosław Zając), Kamil Głogowski – Mikołaj Zięba (76’ Bartosz Pietruszka), Aleksander Zębala, Kacper Myszogląd (52’ Adam Kapusta), Michał Litwa – Kacper Zborowski, Bartosz Seweryn (75’ Feliks Grzybowski).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x