U17: Porażka w meczu na szczycie

02
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Wisła Kraków U17 przegrała z Koroną Kielce 1:3, choć jako pierwsza strzeliła bramkę. W wyniku porażki Biała Gwiazda straciła pierwsze miejsce w tabeli.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego podopieczni trenera Marcina Pluty jechali jako lider w tabeli. Mecz jednak wcale nie zapowiadał się jako łatwa przeprawa, bowiem Korona z identycznym dorobkiem punktowym plasowała się tuż za Wiślakami i ustępowała im jedynie gorszym bilansem bramkowym.

W początkowej fazie meczu obydwie ekipy starały się grać wedle swoich założeń, jednak skutecznie nawzajem sobie to utrudniały. Pierwsza połowa była typowym przykładem meczu walki, co jednak nie oznaczało, że brakowało w niej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki – zarówno ze strony gospodarzy jak i gości. I gdy wydawało się, że na przerwę obydwie drużyny będą schodziły przy bezbramkowym remisie, Biała Gwiazda wyprowadziła składną akcję, którą pewnie na bramkę do szatni zamienił Kacper Wydra.

Druga część spotkania niestety kompletnie nie ułożyła się po myśli gości z Krakowa i to Korona była stroną dominującą, która rozdawała karty. Efektem czego Michał Kot był zmuszony trzykrotnie wyjmować piłkę z własnej bramki. Dzięki temu zwycięstwu Korona została nowym, samodzielnym liderem tabeli, z dwoma punktami przewagi nad drugą Resovią i trzema nad znajdującą się na najniższym stopniu podium Wisłą. Na odpoczynek zbyt wiele czasu nie ma, bo już w sobotę przy Reymonta Biała Gwiazda podejmie wicelidera z Rzeszowa.

– Pierwsza polowa była wyrównana, choć to my strzeliliśmy bramkę do szatni, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet podwyższyć prowadzenie. w drugiej części spotkania korona prostymi środkami potrafiła stwarzać sobie dogodne sytuacje podbramkowe i trzy z nich wykorzystała. myślę, że zabrakło nam przekonania w to, że w tym meczu możemy osiągnąć korzystny rezultat i to spotkanie wygrać – powiedział trener Marcin Pluta

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:1 (0:1)
45′ Wydra

Wisła Kraków: Kot – Nocoń (68′ Kaleta), Olejnik, Warczak, Leśniak – Kulma, Muniak (83′ Pietruszka), Chmiel, Lorek (79′ Matejczyk) – Wolak, Wydra (48′ Kuchnia)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x