U17: Porażka w Lublinie

29
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Bez punktów z Lublina z meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 wróciła Wisła Kraków. Wiślacy przeważali, ale nie byli wystarczająco konkretni, co wykorzystał miejscowy BKS.

Do Lublina zawodnicy trenera Marcina Pluty udali się bez trzech kadrowiczów: Patryk Warczak, Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski po dwóch meczach przeciwko Austrii otrzymali wolny weekend. W Krakowie zostali też Daniel Muniak i Konrad Konik, a Kacper Wydra i Sławomir Chmiel zagrali w drużynie U18. Nie przeszkodziło to jednak w zdominowaniu gospodarzy, którzy przed tym meczem znajdowali się tuż nad strefą spadkową. Spore posiadanie piłki nie przełożyło się jednak na sytuacje stuprocentowe, ale kilka dogodnych okazji strzeleckich Wisła miała. Mimo to do przerwy było bez bramek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Wisła – wydawałoby się – kontrolowała mecz, jednak to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. Sytuacja dla Wisły mocno pechowa – piłka po strzale zawodnika z Lublina po rykoszecie obiła słupek bramki Michała Kota i spadła pod nogi rywala, który bez problemów wpakował ją do siatki. Wisła rzuciła się do ataku, szybko odrobiła, ale sędzia gwizdnął pozycję spaloną Antoniego Matejczyka. Stan meczu wyrównał Patryk Pischinger i gdy wydawało się, że co najmniej z punktem Wisła wróci do Krakowa, to gospodarze po zamieszaniu w polu karnym, na minutę przed końcem, zadali decydujący cios. W doliczonym czasie gry jeszcze słupek obił Pischinger.

Już w środę Wiślacy będą mieli okazję rehabilitacji – zagrają w Mielcu ze Stalą, która w niedzielę również przegrała 1:2. Wiślacy mają jedno zaległe spotkanie i tracą 4 punkty do liderującej Resovii, z którą zmierzą się w niedzielę.

11. kolejka, Centralna Liga Juniorów U17
28 października, 12:00, Lublin
BKS Lublin – Wisła Kraków 2:1 (0:0)
Patryk Pischinger 72′

Wisła: Michał Kot — Patryk Pischinger, Bartosz Ogłaza (65′ Krystian Kuchnia), Jakub Zima, Erik Olejnik (41′ Jakub Lorek), – Szymon Nocoń (65′ Mateusz Kulma), Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Kacper Myszogląd, Mateusz Magdziarz – Daniel Wolak (56′ Antoni Matejczyk)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x