U17: Porażka przy Reymonta

20
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Piłka nożna jest nieprzewidywalna, bo każdy może wygrać z każdym. Spotkanie Wisły Kraków U17 z drużyną BKS-u Lublin idealnie wpisuje się w to stwierdzenie. Biała Gwiazda przegrała 1:3 czym mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli.

BKS Lublin pod Wawel jechali jako ostatnia drużyna w tabeli. Wisła natomiast do tego spotkania przystępowała w roli wicelidera z aspiracjami na wygranie ligi, więc teoretycznie faworyt wydawał się być znany.

Piłkarze Marcina Pluty chcieli utrzymać się w czołówce tabeli i nadal mieć kontakt z liderującą Koroną. Goście z Lublina chcieli jednak pokrzyżować plany Wiślakom i sprawić niespodziankę w tym spotkaniu. I na nieszczęście gospodarzy skrzętnie im się to udawało, bo bardzo mądrze ustawiali się na boisku i konsekwentnie starali się atakować – po czym dwukrotnie, korzystając z błędów Michała Kota, w pierwszej połowie udało im się umieścić piłkę w bramce Wisły. Biała Gwiazda z kolei która ciężko weszła w ten mecz nie mogła złapać swojego odpowiedniego rytmu; miała sytuacje, ale nie były one klarowne. Przed przerwą bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Aleks Leśniak, lecz w drugiej połowie to znowu BKS trafił do siatki.

Po tej porażce Wisła Kraków spadła na trzecie miejsce i traci już sześć punktów do pierwszej Korony, a jeden do drugiej Stali Mielec. BKS natomiast dzięki zwycięstwu awansował z ostatniego miejsca w tabeli na piąte i traci tylko dwa punkty do Wiślaków.

Wisła Kraków – BKS Lublin 1:3
Aleks Leśniak 38′

Wisła Kraków: Michał Kot – Krystian Kuchnia, Mariusz Kutwa, Aleks Leśniak, Patryk Warczak – Mateusz Kulma, Wiktor Szywacz, Jakub Lorek – Kacper Myszogląd, Daniel Wolak, Szymon Nocoń

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x