U17: Podział na Dekerta

27
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190427-9132

Podzielili się punktami nasi juniorzy młodsi z rówieśnikami Podgórza Kraków w pierwszym meczu rewanżowej rundy Centralnej Ligi Juniorów U17. Gospodarze prowadzili, chwilę później wyrównał Jakub Lorek i mimo wielu okazji nikt z Wiślaków nie przechylił szali na swoją korzyść.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Wisła weszła w okres, w którym jej skład uległ sporym zmianom. Dwóch zawodników wystąpiło ostatnio w meczu ekstraklasy (dzisiaj Aleksander Buksa zagrał w drużynie U18), natomiast pięciu znalazło się w kadrze meczowej drużyny U18, która pojechała dzisiaj do Zabrza. W dodatku trener Marcin Pluta nie mógł skorzystać z wciąż kontuzjowanych Kacpra Myszogląda, Krystiana Kuchni oraz Mariusza Kutwy. Z tego względu na ławce zasiadło między innymi trzech zawodników z rocznika 2004: Bartosz Seweryn, Radosław Zając i Filip Jania.

BAZ190427-9227

Mocno przetrzebiona drużyna jednak stworzyła sobie wiele sytuacji, dzięki którym powinna skończyć mecz z trzema punktami. Najpierw jednak Wiślacy musieli odrabiać wynik. Jeden z zawodników Podgórza wyszedł sam na sam z Wiktorem Skrzyńskim, minął go i posłał piłkę do pustej bramki, mimo jeszcze rozpaczliwej interwencji Bartosz Pietruszki. Po chwili jednak było 1:1 – po trafieniu Jakuba Lorka. Od tego momentu to Wisła utrzymywała się dłużej przy piłce, szukając sobie dogodnej sytuacji. Takie mieli Kacper Wydra, Daniel Wolak, Szymon Nocoń czy Patryk Warczak, ale w każdemu z nich brakowało wykończenia. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego meczu. W drugiej tempo meczu spadło, goście zagrażali po stałych fragmentach gry, natomiast Wisła powinna prowadzić po sytuacji Wydry, który stanął oko w oko z bramkarzem, ale przegrał z nim pojedynek. Trzy punkty uratować mógł rezerwowy Seweryn, ale jego strzał, który zmierzał do bramki został wybity wślizgiem przez obrońcę Podgórza.

BAZ190427-9215

I tak spotkanie pierwszej Wisły z ostatnim Podgórzem zakończyło się podziałem punktów. CLJ U17 nie zwalnia tempa, bo już w środę nasi zawodnicy udadzą się do Kielc, gdzie zagrają z obecnym wiceliderem (Korona jutro gra w Lublinie z Motorem).

Podgórze Kraków – Wisła Kraków 1:1 (1:1)
Jakub Lorek 16′

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Patryk Warczak, Bartosz Pietruszka, Aleks Leśniak, Eryk Olejnik – Mateusz Kulma, Daniel Muniak, Jakub Lorek – Daniel Wolak, Kacper Wydra, Szymon Nocoń oraz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x