U17: Derby na remis

12
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Derby Krakowa w rozgrywkach CLJ U17 w wykonaniu piłkarzy Wisły i Cracovii zakończyły się podziałem punktów, choć to Biała Gwiazda objęła prowadzenie. Brzemienne w skutkach okazały się stałe fragmenty wykonywane przez gospodarzy.

Podopieczni trenera Marcina Pluty do derbowego pojedynku z Cracovią przystępowali w bojowych nastrojach – po wysokim zwycięstwie z Resovią i jako wicelider tabeli ze stratą jednego punktu do liderującej Korony. Jednak każdy zdawał sobie sprawę z tego, że Derby rządzą się swoimi prawami i w takich meczach naprawdę ciężko jest wskazać faworyta.

Już od początku spotkania można było dostrzec, że każda z ekip będzie chciała za wszelką cenę odnieść zwycięstwo w tym prestiżowym spotkaniu. Gra była szarpana, nie brakowało stykowych momentów. Zarówno jedna jak i druga strona potrafiły stworzyć sobie dogodne sytuacje strzeleckie – zastępujący dzisiaj w bramce Michała Kota, Wiktor Skrzyński okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. Wisła nie pozostała dłużna – rzut wolny z okolicy pola karnego egzekwował Wiktor Szywacz – piłka po rykoszecie od muru zmyliła bramkarza Cracovii i Wiślacy mogli cieszyć się z prowadzenie. Radość nie trwała niestety zbyt długo, bowiem niecały kwadrans później gospodarze doprowadzili do wyrównania po dokładnym wrzuceniu w pole karne, zakończonym celnym strzałem z głowy.

Druga odsłona spotkania nie zmieniła zbyt wiele w obrazie gry – choć to Wisła była zespołem, który starał się prowadzić grę, to Cracovia po stałym fragmencie gry i kolejnym celnym uderzeniem głową wyszła na prowadzenie. Goście starali się ze wszystkich sił odwrócić losy meczu, co skutkowało bramką Patryka Warczaka, która jak się później okazało dała jeden punkt. Wisła na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje 2. miejsce w tabeli z trzema punktami straty do Korony. Następnym przeciwnikiem – BKS Lublin.

Cracovia – Wisła Kraków 2:2 (1:1)
10′ Szywacz, 79 Warczak

Wisła Kraków: Skrzyński – Warczak, Leśniak, Pietruszka, Olejnik – Kulma (66′ Lorek), Szywacz, Myszogląd (76′ Kuchnia), Nocoń – Wydra, Wolak (55′ Muniak)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x