U17: Derbowa porażka

28
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190817-4647

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Boleśnie dzisiaj przekonała się o tym drużyna Wisły Kraków U17, która uległa w derbowym pojedynku Cracovii aż 4:0.

Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego wyniku, bowiem pierwsza połowa należała do Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego od samego początku narzucili swoj styl gry, przeprowadzali składane akcje i stwarzali sobie liczne sytuacje podbramkowe. Swoje okazje do wpisania się na listę strzelców miał Kacper Chełmecki, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Zespół Cracovii został zepchnięty do defensywny i nie był w stanie odpowiedzieć niczym konkretnym.

W drugiej odsłonie mecz stał się bardziej wyrównany. Jednak z biegiem czasu drużyna gospodarzy zaczęła przejmować inicjatywę. Wisła również stwarzała sobie sytuację, lecz nie były one już tak dogodne jak w pierwszej połowie. W 77. minucie wprowadzony na boisko Krystian Kuchnia dopuścił się faulu w narożniku pola karnego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a gospodarze pewnie wykorzystali rzut karny i objęli prowadzenie. W następnych minutach Cracovia poszła za ciosem i w przeciągu trzech minut wbiła Wiślakom trzy bramki, a rezultat 4:0 utrzymał się do końca spotkania. W następnej kolejce drużyna trenera Wisłockiego zagra z kolejnym rywalem z Krakowa – zespołem Podgórza.

Zagraliśmy fantastyczne pierwsze 35 minut, gdzie dominowaliśmy na boisku, graliśmy wysoko i stwarzaliśmy swoje sytuacje, które jednak nie przełożyły się na zdobycz bramkową. W przerwie zwracaliśmy uwagę na fakt, że przez dużą intensywność naszej gry, będziemy potrzebowali rezerwowych, którzy mogliby dać odpowiednią jakość, jednak po zmianach coś w zespole przestało funkcjonować i zwróciłem na to uwagę moim zawodnikom. Nie ukrywam, że czekamy na taki mecz, w którym potrafilibyśmy strzelić kilka bramek i zdołali wykorzystywać swoje szanse, bo tych szans kreujemy sobie sporo – podsumował trener Rafał Wisłocki.

Cracovia – Wisła Kraków 4:0 (0:0)

Wisła Kraków: Zagórowski – Kutwa (78′ Jania), Sałamaj (83’Filo), Zając, Rachfalik (61′ Kuchnia) -Gądek, Zębala (58′ Zięba), Seweryn (78′ Tokarczyk), Oczkowski (70′ Grzybowski), Litwa – Chełmecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x