U15: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

04
Czerwiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

u15_druzynowe_2000

Sezon 2018/2019 w Centralnej Lidze Juniorów U17 przeszedł już do historii. Wisła Kraków w ostatniej kolejce sezonu pokonała TOP 54 Biała Podlaska i ostatecznie zakończyła rozgrywki na 2. miejscu w tabeli, ustępując miejsca jedynie Akademii Piłkarskiej 21 Kraków.

Sytuacja przed ostatnim akcentem sezonu prezentowała się bardzo jasno – aby wygrać ligę podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego musieli wygrać swój mecz i liczyć na porażkę AP 21. Jednak lider nie zawiódł i dzień wcześniej pokonał Cracovię, która już wcześniej wiedziała, że spada z ligi, i mecz Wisły nie miał większego znaczenia dla układu w tabeli.

Pierwsza połowa była w dużej mierze grą szarpaną – zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Obydwie drużyny nie chciały się zbytnio odkryć i starały się szanować fakt, iż po stronie strat było okrągłe zero.

W przerwie spotkania trener Stolarski zdecydował się na zmiany. Jedną z nich było wprowadzenie na boisko rok młodszego Wojciecha Urbańskiego. Niestety początek drugiej części meczu nie zaczął się po myśli gospodarzy, bo już cztery minuty po wznowieniu gry, goście z Białej Podlaskiej wyszli na prowadzenie. Wiślacy bardzo szybko wzięli się do odrabiania strat, czego skutkiem było doprowadzanie do remisu, za sprawą wspomnianego wcześniej Urbańskiego. Wisła starała się szukać kolejnych okazji do strzelenia bramki, aż w końcu gola dającego prowadzenie strzelił kolejny ze zamienników – Jakub Niedbała. Ten stan utrzymał się już do końca spotkania.

Myślę, że wspólnie z Akademią stworzyliśmy dobre widowiska w tym sezonie. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Niestety koniec końców zajmujemy ostatecznie 2. miejsce. Myślę, że w niektórych spotkania brakowało nam szczęścia i skuteczności. W paru meczach pokazaliśmy jednak, że naprawdę potrafimy grać w piłkę, mamy swoje założenia i konsekwentnie je realizujemy. Oczywiście gratuluję Akademii. Wiem, że mają szansę w tych barażach. Cieszy też fakt, jak przez ten sezon rozwinęli się niektórzy zawodnicy. Jest to dla nich lekcja na przyszłość. W przyszłym sezonie życzyłbym sobie skuteczności, bo o styl się nie martwię – podsumował sezon trener Mateusz Stolarski

Wisła Kraków – TOP 54 Biała Podlaska 2:1 (0:0)
50′ Urbański, 62′ Niedbała

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Robert Zaborowski, Kacper Przybyłko (50′ Kacper Filo), Bartosz Kutrzeba, Kacper Zborowski (41′ Dominik Sambor) – Radosław Zając (41′ Dorian Gądek), Mateusz Jezierski (41′ Wojciech Urbański), Oliwier Oczkowski (50′ Jakub Niedbała), Dawid Kędziora (50′ Kacper Zmysło), Feliks Grzybowski – Bartosz Seweryn

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x