U15: Z Górnikiem Łęczna na piątkę

09
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ190817-4719

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Patryka Jałochę odnieśli czwarte zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. Wisła U15 pokonała zespół Górnika Łęczna 5:0 (4:0). Dwie bramki zdobył Mateusz Stanek, a po jednym trafieniu dorzucili Wojciech Urbański, Kacper Przybyłko oraz Kamil Kozik.

Przed tygodniem podopieczni trenera Patryka Jałochy pokonali (4:0) Sandecję Nowy Sącz, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera tabeli w grupie D. W 4. kolejce przyszło im rywalizować z Górnikiem Łęczna, który jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Przeciwnik Białej Gwiazdy w trzech spotkaniach zgromadził trzy punkty – za trzy remisy. O podobny wynik przy Reymonta było jednak ciężko.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, a Wisła już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy spotkania, strzelając cztery gole. Co ciekawe, aż trzy były zasługą bezbłędnie wykonanych jedenastek, które arbiter podyktował za nieprzepisowe zachowanie gości z Łęcznej w polu karnym.

W drugiej połowie młodzi zawodnicy zmniejszyli częstotliwość swoich ataków, lecz rywal z Łęcznej nie zdołał tego wykorzystać. W końcówce Wiślacy zdobyli jeszcze jedną bramkę i spisali się na piątkę. Ponadto, mogą pochwalić się nie tylko kompletem zwycięstw, ale też świetnym bilansem bramkowym: 21:1.

Za tydzień (godzina 12:00) Wisła U15 zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce, która do tej pory podobnie jak Wisła gromadzi sporo punktów – w czterech meczach zabrała ich dziesięć.

Mecz był podobny do tego z Sandecją, w którym drużyna przeciwna też ustawiła się nisko. Zebraliśmy doświadczenie z poprzedniego spotkania i staraliśmy się je wykorzystać z Górnikiem Łęczna. Przyniosło to efekty w postaci czterech bramek do przerwy. Trochę potem wkradło się rozluźnienie i potrzebna była dodatkowa motywacja, żeby chłopcy wskoczyli na swój poziom. Jestem zadowolony, ale mamy jeszcze dużo elementów do poprawy i wytrenowania, ale idziemy w dobrą stronę – skomentował mecz z Górnikiem szkoleniowiec Wisły, Patryk Jałocha.

U15: Wisła Kraków – Górnik Łęczna 5:0 (4:0)
Mateusz Stanek x2, Wojciech Urbański, Kacper Przybyłko, Kamil Kozik

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Jakub Stępak – Michał Głogowski, Jakub Krzyżanowski, Kacper Przybyłko, Maksymilian Rachfał – Jakub Madej, Wojciech Urbański, Bartosz Zimnicki, Mateusz Stanek, Dawid Pieniążek – Dawid Kutermak.

Joanna Sobczykiewicz – www.akademiawisly.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x