U15: Wisła ponownie gromi Juventę

04
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ181003-3704

W rozegranym awansem meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 Wisła Kraków pokonała Juventę Starachowice 7:1 i przynajmniej na chwilę zameldowała się na drugim miejscu w tabeli.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Mecz pierwotnie miał odbyć się 20 października, jednak w tym czasie Wisła przebywać będzie w Zakopanem, gdzie weźmie udział w turnieju międzynarodowym. Goście wyrazili zgodę, więc termin został zmieniony na 3 października.

BAZ181003-3593

W pierwszym spotkaniu Biała Gwiazda wygrała 8:0, ale długo w Starachowicach utrzymywał się bezbramkowy remis, ponieważ wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Jednak w Krakowie już po 10. minutach było 1:0. Karol Tokarczyk znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie między nogami posłał piłkę do siatki. Trzy minuty później Kacper Chełmecki z bliska dobił strzał Bartosza Seweryna, który tuż przed przerwą zdobył trzecią bramkę.

BAZ181003-3618

Po zmianie stron, gdy w szeregach Wisły doszło do kilku zmian, gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie – w odstępie czterech minut Karol Tokarczyk, Bartosz Seweryn i Michał Opalski dołożyli po trafieniu. Dobrze w tym meczu radził sobie Kacper Chełmecki, a potwierdził to golem w 58. minucie. Skrzydłowy minął czterech rywali i posłał piłkę obok wychodzącego z bramki bramkarza. Goście, którzy w całym meczu ledwie kilka razy zagrozili bramce Piotra Zagórowskiego, pod koniec meczu zdobyli honorową bramkę po rajdzie i pewnym wykończeniu jednego z zawodników.

Kolejne spotkanie, w ramach 8. kolejki, Wisła rozegra już w sobotę – przeciwko TOP 54 Biała Podlaska. W pierwszym starciu pomiędzy tymi drużynami lepsi byli zawodnicy z województwa lubelskiego, którzy wygrali 1:0.

10. kolejka, Centralna Liga Juniorów U15 grupa D
3 października, godz. 14:30, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Juventa Starachowice 7:1 (3:0)
Karol Tokarczyk 13′, 42′ Kacper Chełmecki 17′, 60′, Bartosz Seweryn 25′ 45′, Michał Opalski 46′

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Kacper Zmysło, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba, Kacper Zborowski – Mariusz Kutwa, Dawid Kędziora, Jakub Niedbała – Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Kacper Chełmecki oraz Kacper Filo, Mateusz Popiela, Dorian Gądek, Michał Opalski, Oliwier Oczkowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x