U15: W poszukiwaniu gola

27
Sierpień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ180825-6106

Bez goli obyło się w sobotnim meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 pomiędzy Wisłą Kraków, a Motorem Lublin. Obie drużyny miały sytuacje, więcej goście, ale wynik od pierwszej do ostatniej minuty był taki sam.

Zdjęcia z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Obie drużyny po 1. kolejce miały na koncie zero punktów. Wisła przegrała w Białej Podlaskiej, natomiast mecz Motoru z Juventą został przełożony na najbliższą środę. Wiślacy więc nie mogli wiedzieć, czego spodziewać się po gościach, którzy raczej nie przyjechali do Krakowa bronić się i zaatakowali od pierwszych minut. Efektem tego mogła być bramka w 35. sekundzie, gdy po dośrodkowaniu z bocznej strefy piłka odbiła się od poprzeczki Piotra Zagórowskiego. Była to najlepsza okazja Motoru w pierwszej połowie, która charakteryzowała się tym, że najwięcej czasu piłka krążyła w środku pola. Próby przejęcia inicjatywy podejmowały obie ekipy, ale zazwyczaj kończyło się to chwilowym posiadaniem. Wisła mogła przed przerwą objąć prowadzenie, ale świetne podanie Jakuba Niedbały zmarnował Bartosz Seweryn. Napastnik miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył za lekko.

BAZ180825-6076

W drugiej połowie to Motor miał więcej okazji. Już na początku mogło być 1:0 dla gości, ale jeden z zawodników Motoru uderzył z dogodnej pozycji w boczną siatkę. Motor był drużyną, która w pewnym momencie przycisnęła Wisłę. Najbliżej bramki był Fryderyk Janaszek, który skorzystał z błędu defensywy Wisły i znalazł się przed Zagórowskim. Jednak strzał był bardzo podobny do tego z pierwszej połowy w wykonaniu Seweryna i nasz bramkarz sobie z nim poradził. Zawodnicy Motoru mogli żałować tej akcji, ponieważ oprócz strzelającego w polu karnym znajdowało się dwóch innych zawodników. Był to spory sygnał ostrzegawczy dla Białej Gwiazdy, podobnie jak strzał z dystansu, który do boku zbił Zagórowski, który nie miałby nic do powiedzenia, gdyby dobitka po dośrodkowaniu na piąty metr i strzale głową była celna. Odpowiedzieć chciał Jakub Niedbała, ale jego ładny strzał z dystansu spadł tuż nad poprzeczką. Jak przez godzinę gry obie drużyny starały się grać zachowawczo, wystrzegając się błędów, tak końcówka to była wymiana ciosów, jednak nie na tyle groźnych, żeby wynik mógł ulec zmianie.

Wisła po dwóch meczach ma punkt. W sobotę zawodnicy trenera Mateusza Stolarskiego pojadą do Starachowic, gdzie zmierzą się z miejscową Juventą.

2. kolejka, Centralna Liga Juniorów U15
25 sierpnia, godz. 14:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Motor Lublin 0:0

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Kacper Zmysło, Mariusz Kutwa, Bartosz Kutrzeba, Dominik Sambor – Dorian Gądek, Jakub Jania, Jakub Niedbała – Oliwier Oczkowski, Bartosz Seweryn, Kacper Zborowski oraz Karol Tokarczyk, Mateusz Jezierski, Dawid Kędziora, Kacper Filo

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x