U15: Okazałe zwycięstwo na Dekerta!

26
Sierpień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ190825-6156

Pewnym i wysokim zwycięstwem zakończyło się niedzielne starcie w ramach 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15. Wisła Kraków pokonała Akademię Piłkarską 21 aż 7:1. Klasycznym hattrickiem w pierwszej połowie popisał się Mateusz Stanek.

Po pewnej wygranej w 1. kolejce podopieczni trenera Patryka Jałochy na derbowy pojedynek z AP 21 Kraków udawali się w roli faworyta i bardzo dobrze się z niej wywiązali, bowiem od samego początku narzucili rywalowi bardzo trudne warunki gry. Próbkę swoich umiejętności strzeleckich zademonstrował Mateusz Stanek, który w przeciągu pięciu minut, trzykrotnie wpakował piłkę do bramki rywali. Wisła kontrolowała przebieg spotkania nie dając zbyt wielu szans gospodarzom na stwarzanie sobie dogodnych sytuacji. W 29. minucie strzał z rzutu wolnego obronił Jakub Stępak, lecz przy dobitce był już bezradny i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 3:1 dla Wisły.

BAZ190825-6154

Na drugą połowę gospodarze wyszli z zadaniem odrobienia strat, lecz wiślacy nie pozwolili im złapać kontaktu. W 45. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Akademii, a jedenastkę na bramkę zamienił Maksymilian Rachfał. Biała Gwiazda poszła za ciosem i strzelała kolejne bramki. Najpierw Mateusz Stanek przytomnie asystował przy bramce Michała Głogowskiego. Następnie wspomniany Głogowski został sfaulowany w polu karnym, a Marcin Górkiewicz podwyższył rezultat. W końcu rozgrywający dzisiaj dobre zawody – Bartosz Zimnicki będąc sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu na 7:1. Po dwóch kolejkach Wisła ma na kocie komplet punktów i 12 strzelonych bramek. W 3. kolejce na Reymonta przyjedzie Sandecja Nowy Sącz.

BAZ190825-6162

– Celem na każdy mecz jest realizowanie założeń i elementów nad którymi pracujemy na każdym treningu w każdym tygodniu oraz miesiącu i to staramy się robić, na tym się skupiamy. Wynik oczywiście jest ważny, ale ma on być efektem naszej gry, a nie celem samym w sobie – stwierdził po meczu trener Patryk Jałocha.

BAZ190825-6252

Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków 1:7 (1:3)
Mateusz Stanek 13′, 15′, 18′, Maksymilian Rachfał 45′, Michał Głogowski 51′, Marcin Górkiewicz 56′, Bartosz Zimnicki 61′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Michał Głogowski (61′ Kacper Przybyłko), Maksymilian Rachfał, Marcin Górkiewicz (58′ Dawid Kutermak), Jakub Krzyżanowski – Jakub Madej (52′ Bartłomiej Sowa), Bartosz Zimnicki, Wojciech Urbański, Michał Bajor (25′ Dawid Pieniążek), Maksymilian Żmuda (41′ Michał Prochowicz) – Mateusz Stanek (58′ Kamil Kozik)

Jakub Sumera – www.akademiawisly.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x