U15: Hit przez duże „H”! Wisła pokonuje Akademię!

20
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

u15_druzynowe_2000

Po kapitalnym spotkaniu Wisła Kraków U15 pokonała lidera tabeli , zespół AP 21 Kraków 5:3. Hat -trick skompletował Kacper Chełmecki, a dublet Bartosz Seweryn.

Mecz ten zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem będąca przed tą kolejką na drugiej pozycji Wisła, traciła pięć punktów do Akademii, więc tylko zwycięstwo dawało Wiślakom jakiekolwiek nadzieje na wygranie ligi.

Już od początku meczu można było przecierać oczy ze zdumienia, bowiem po 20 minutach gry podopieczni Mateusza Stolarskiego prowadzili już 3:0, a bramki zdobywali Kacper Chełmecki i Bartosz Seweryn – dwie . Tych bramek mogło być o wiele więcej, bowiem okazji podbramkowych tego dnia gospodarze mieli niesamowicie wiele. Biała Gwiazda grała z polotem i finezją. A na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

W drugiej część spotkania Akadamia pokazała, że nieprzypadkowo znajduje się na czele ligowej tabeli i zdobywając dwie bramki nawiązała kontakt z Wisłą. Jednak nie na długo, bowiem trzy minuty później Kacper Chełmecki strzelił swoją drugą i niedługo później trzecią bramkę tego dnia. Akademię było stać jeszcze na trzecią bramkę, którą zdobyli w doliczonym czasie z rzutu karnego.

Był to kolejny świetny mecz piłkarzy Mateusza Stolarskiego w tym sezonie. Wiślacy doskoczyli do AP 21 na dwa punkty, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Zarówno przebieg jak i wynik tego meczu był chyba zaskoczeniem dla wszystkich, ale nie dla mnie. Ja widzę tych chłopaków na codzień, wiem co trenujemy i po prostu realizowaliśmy swoje założenia. Spotkały się drużyny, które potrafią i chcą grać w piłkę. Wygraliśmy 5:3, lecz jeśli strzelilibyśmy osiem, dziewięć bramek to nikogo to nie powinno dziwić. Gdybyśmy do każdego meczu podchodzili z takim zaangażowaniem, to już w tym momencie moglibyśmy się szykować na półfinały. Myślę, że wszytko leży w sferze mentalnej, bo ta drużyna zaczyna dobrze grać, kiedy ma nóż na gardle i musi gonić wynik. Chcemy po prostu wygrać te dwa ostatnie mecze i zobaczymy co się wydarzy – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski

Wisła Kraków – Akademia Piłkarska 21 Kraków 5:3 (3:0)
3′, 53′,65′ Kacper Chełmecki, 17′, 21′ Bartosz Seweryn

Wisła Kraków: Zagórowski – Zaborowski, Hania, Kutrzeba, Sambor (75′ Filo) – Gądek (60′ Zając), Zębala (70′ Zębala), Opalski (55′ Oczkowski), Tokarczyk (65′ Kędziora), Seweryn (60′ Grzybowski) – Chełmecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x