U15: Gorsi o dwa karne

09
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

u15_druzynowe_2000

Derbowy pojedynek z Akademią Piłkarską 21 nie potoczył się po myśli piłkarzy Wisły Kraków U15. Drużyna prowadzona przez Mateusza Stolarskiego przegrała spotkanie 0:2. Obydwie bramki padły po strzałach z rzutów karnych.

Do tego pojedynku obydwie ekipy przystępowały z identycznym dorobkiem punktowym oraz z chęcią, by ten dorobek poprawić kosztem lokalnego rywala.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przez pierwsze 15 minut byli drużyną, która prowadziła. Wisła była zmuszona do wycofania się i wypatrywania swoich szans w kontrach. Po wspomnianych 15 minutach rywalizacja stała się bardziej wyrównana i obydwie drużyny starały się grać otwartą, ofensywną piłkę. Niestety, po jednej z akcji wyprowadzonych przez gospodarzy, arbiter w dość kontrowersyjnych okolicznościach- Filip Jania starł się w polu karnym z zawodnikiem gospodarzy- zdecydował się wskazać „na wapno”, a gospodarze pewnie wykorzystali rzut karny. Po paru minutach od utraty bramki piłkę w środkowej strefie boiska stracił Aleksander Zębala– gospodarze wyprowadzili kontrę, po której kolejnego przewinienia dopuściła się defensywa Wisły- rzut karny i gospodarze podwyższyli wynik.

W drugiej połowie spotkania Wiślacy przycisnęli drużynę gospodarzy, grając szybką piłkę, stwarzając sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Na nasze nieszczęście tego dnia brakowało skuteczności w sytuacjach podbramkowych, choć gra mogła się podobać. Akademia 21 tym razem przyjęła rolę Wisły z początkowych fragmentów pierwszej połowy i cofnięta starała się wyprowadzać kontry, lub liczyć na kolejne błędy w szeregach gości. Wisła starała się jeszcze poszukać swoich sytuacji, lecz nic to nie dało i Akademia zwyciężając 2:0 objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Wisła znajduje się na 3. miejscu.

– Nie weszliśmy w ten mecz zbyt dobrze. Akademia narzuciła nam swój rytm gry, a my byliśmy zmuszeni do cofnięcia się. W kolejnych fragmentach meczu zaczęliśmy wreszcie grać swoją piłkę- tak jak zakładaliśmy to sobie przed spotkaniem. Niestety dla nas Akademia okazała się lepsza o dwa rzuty karne. Chciałbym jednak pogratulować im tego zwycięstwa, bo grają fajną piłkę. Brawa też dla moich chłopców, że pokazali charakter i starali się do końca zmienić wynik tego spotkania – stwierdził trener Mateusz Stolarski.

Akademia Piłkarska 21 Kraków – Wisła Kraków 2:0 (2:0)

Wisła Kraków: Zagórowski- Zaborowski, Zborowski, Jania, Kutrzeba- Jezierski, Seweryn, Zębala, Tokarczyk, Opalski- Chełmecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x