U15: Dobry występ w Zakopanem

25
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

u15_druzynowe_2000

Od czwartku do niedzieli w Zakopanem przebywała Wisła Kraków U15, biorąc udział w turnieju BellSportCup. Jedna grupowa porażka zadecydowała, że podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego rywalizowali o miejsca 7-12. Ostatecznie zajmując ósmą lokatę.

Turniej bardzo dobrze zorganizowany pod każdym względem – mieliśmy wszystko świetnie zaplanowane logistycznie, co najważniejsze – liczba minut do rozegrania na zespól była wystarczająca, do tego nawet pogoda dopisała, a w Zakopanem bywało z tym różnie. Poziom rywali bardzo wysoki – podsumowuje trener Mateusz Stolarski.

Do stolicy polski Tatr zjechało 18 drużyn z 11 różnych krajów. Wiślacy w swojej grupie (C) rywalizowali z Amerykanami, Bułgarami, Finami, Szwedami i Akademią Piłkarską Podhala Nowy Targ. I właśnie z Polakami rozpoczęli rywalizację. Bramki Mariusza Kutwy i Karola Tokarczyka pozwoliły odrobić straconą na początku meczu bramkę. W kolejnym meczu Biała Gwiazda stanęła w szranki z Beroe Stara Zagora – Bułgarzy skorzystali z błędu obrony Wisły i w końcówce strzelili zwycięską bramkę, która – jak się później okazało – zadecydowała o kolejności w tabeli. W następnych meczach pewne zwycięstwa z FC Lahti i IF Brommapojkarna sprawiły, że w ostatnim meczu Wisła musiała zdobyć punkt więcej niż Bułgarzy. Mecz z liderującym Chicago Fire należał do atrakcyjnych, ale bramki nie padły. Identycznie było w meczu Beroe z Brommapojkarną i o drugim miejscu w tabeli decydował wynik z piątkowego spotkania.

44318118_2225256921020513_2878563940218961920_o

Będąc w Zakopanem od czwartku do niedzieli wykorzystaliśmy turniej do zorganizowania takiego mini-zgrupowania, czyli mieliśmy zapewnione granie z mocnymi rywalami, ale oprócz grania wykorzystaliśmy ten okres na rozwój świadomości zawodników oraz analiz video, a także na dodatkowe treningi w ośrodku API. Chcemy, aby ta praca która wykonaliśmy na płaszczyznach piłkarskiej, mentalnej oraz integracyjnej nie była incydentalna i zapomniana przez zawodników po turnieju, tylko żeby przyniosła efekty w przyszłości i dodała jakości do rozwoju zespołu. W trakcie trwania turnieju jako jedyni korzystaliśmy z 20 osobowej kadry często grając spotkania na dwie jedenastki – zawodnicy nie zawiedli, a każdy z nich zaprezentował się na dobrym poziomie – mówił po turnieju trener Wisły.

Wisła trafiła do Ligi Europy, w której znowu czekało międzynarodowe grono. Jednak na pierwszy ogień poszło FASE Szczecin. Bramka Bartosza Seweryna sprawiła, że trzy punkty mogli dopisać sobie podopieczni trenera Stolarskiego. Następnie, na zakończenie rywalizacji w sobotę, musieli uznać wyższość NK Lokomotiva Zagrzeb. Niedzielę rozpoczęli od pewnej wygranej z FC Lahti, by później zremisować z Koroną Kielce i AS Trencin. Ostatecznie w tabeli Wisłą ustąpiła jedynie Finom, których w Zakopanem dwukrotnie ograła. W całym turnieju najlepsi okazali się zawodnicy z USA, którzy wyprzedzili Pogoń Szczecin i Beroe Stara Zagora. Pięć najlepszych miejsc w Lidze Mistrzów (miejsca 1-6) i Lidze Europy (7-12) obsadziły cztery zespoły z grupy C.

44468221_2225785344301004_3536410191023046656_o

– Myślę, że zapamiętamy mecz z zespołem Chicago Fire, który zakończył się bezbramkowym wynikiem ale dostarczył wielu emocji – było to spotkanie na bardzo wysokim tempie gdzie obie drużyny próbowały zdominować przeciwnika na boisku. Naszym atutem było to, że w każdym meczu chcieliśmy atakować i narzucać swój styl grania bez względu na to czy graliśmy z zespołem zdecydowanie przewyższającym nas fizycznie czy zespołem podobnym do naszych parametrów jak Chicago. Musimy popracować nad utrzymaniem tempa meczowego przez pełny czas gry, ponieważ często powtarzalnym aspektem był spadek jakości od 10. do 18. minuty meczu – mówił Stolarski.

Trener Białej Gwiazdy odniósł się też do wydarzeń, które w ostatnim czasie opisywane są przez media i przysłoniły fakt, że przez trzy dni w Polsce rywalizowały drużyny z tak wielu krajów, zapewniając bardzo wysoki poziom. – Dziękuję organizatorom za możliwość bycia uczestnikiem w tym świetnym turnieju. Wiele stron się rozpisuje o zachowaniu rodziców i bójce, która miała miejsce natomiast media zapominają o tym, że ZAKOPANE przyciągnęło wiele kultur gry oraz państwa w których przede wszystkim chodziło o rywalizacje sportową. Darek Baboń oraz Tomasz Popiela zadbali o każdy aspekt organizacyjny znajdując czas dla każdej z drużyn w razie problemu. Oby więcej takich inicjatyw w Polsce! – podsumował trener wiślaków, których czeka jeszcze miesiąc rywalizacji ligowej. W niedzielę druga w tabeli Wisła podejmie u siebie czwartą Resovię Rzeszów.

Wyniki Wisły Kraków U15 podczas BellSport CUP w Zakopanem:
Wisła Kraków – Podhale Nowy Targ 2:1
Wisła – Beroe Stara Zagora 1:2
Wisła – FC Lahti 4:0
Wisła – IF Brommapojkarna 2:0
Wisła – Chicago Fire 0:0
Wisła – FASE Szczecin 1:0
Wisła – NK Lokomotiva Zagreb 0:2
Wisła – FC Lahti 2:0
Wisła – AS Trencin 1:1
Wisła – Korona Kielce 1:1

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Cierniak, Piotr Zagórowski – Mikołaj Zięba, Bartosz Seweryn, Robert Zaborowski, Kacper Zborowski, Mariusz Kutwa, Mateusz Jezierski, Kacper Zmysło, Dorian Gądek, Bartosz Kutrzeba, Kacper Filo, Jakub Niedbała, Karol Tokarczyk, Jakub Jania, Kacper Chełmecki, Dominik Sambor, Mateusz Popiela, Michał Opalski, Oliwier Oczkowski, Dawid Kędziora

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x