U14: Ofensywny początek w lidze ze starszymi

12
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

akademia-pilkarska-wisla-krakow-logo-rgb1

Pod koniec sierpnia rocznik 2006, który latem zaczął już regularnie grać w systemie po 11, zainaugurował rozgrywki w Ekstralidze Okręgowej Trampkarzy. – Jest to najwyższa liga w podokręgu, a my rywalizujemy w większości przeciwko zawodnikom z rocznika 2005. Nasz cel, nakreślony też przez chłopaków, to awans do 2. Małopolskiej Ligi (2005). Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany – powiedział trener Michał Jania.

Już na start, Białą Gwiazdę czekały derby, ponieważ pierwszym, ligowym rywalem okazał się Hutnik Kraków. Drużyna U14 wyszła zwycięsko z tego pojedynku, a do swojego konta dopisała trzy punkty. Kilka dni później, podopieczni trenera Jani znów zmierzyli się z krakowskim zespołem. Tym razem był to Borek. Wisła nie pozostawiła żadnych złudzeń, strzeliła aż dziewięć goli i znów powiększyła swój dorobek punktowy. 1 września o godzinie 16:00 odbyło się kolejne spotkanie z udziałem naszych młodych zawodników. Wiślacy bez trudu rozprawili się z ostatnią w tabeli Słomniczanką Słomniki, zdobyli sześć bramek, a stracili zaledwie jedną. – Do tej pory wszystkie mecze w rundzie były bardzo podobne. Przeważaliśmy w posiadaniu piłki, kreowaliśmy sytuacje, a przeciwnik był nastawiony na kontrataki. Naszym założeniem było, żeby ucinać je we wstępnej fazie. Liczę, że kolejne spotkania będą obfitować w dużą ilość goli, ale tylko na naszą korzyść – skomentował Jania.

Ostatnim rywalem zespołu U14 przed krótką przerwą od ligowego grania (z powodu nieparzystej liczby drużyn Wisła w najbliższej kolejce pauzuje) była Pogoń Miechów. – Spotkanie rozpoczęło się od bramki dla przeciwnika po stałym fragmencie gry. Tego dnia każda bramka dla Pogoni nastąpiła po stałym fragmencie: to dwa rzuty rożne i rzut karny po przypadkowej ręce w polu karnym. Jeśli chodzi o mecz, przez cały czas byłem spokojny o jego wynik, dlatego że chłopaki dobrze poruszali się po boisku, stwarzali sobie sytuacje, choć niekiedy zawodziła skuteczność. Końcówka była atrakcyjna dla widowiska, ponieważ nasz zawodnik otrzymał czerwoną kartkę. Oczywiście, nie mam do niego pretensji, bo była to sytuacja typowo meczowa. Chciał dobrze dla drużyny – podsumował trener Białej Gwiazdy.

Po czterech spotkaniach Wisła U14 przewodzi w tabeli z dorobkiem 12. punktów oraz bilansem bramkowym 22:5. Wisłę czekają jeszcze mecze z Nową Proszowianką Proszowice i Pogonią Skotniki, a później zacznie się runda rewanżowa. Zwycięzca ligi zagra baraż o 2. Małopolską Ligę Trampkarzy.

1. kolejka – 24.08
Wisła Kraków – Hutnik Kraków 2:0

2. kolejka – 28.08
Wisła Kraków – Borek Kraków 9:1

3. kolejka – 1.09
Wisła Kraków – Słomniczanka Słomniki 6:1

4. kolejka – 7.09
Wisła Kraków – Pogoń Miechów 5:3

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x