U13: Wisła lepsza od Sandecji

25
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

U13_sezon_18/19

Niewątpliwie równą formę utrzymują zawodnicy z rocznika 2006. W środę podopieczni trenera Patryka Jałochy pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:0 i są o krok zostania mistrzami jesieni w Małopolsce.

Szablowski, Stanaszek i Pieniądz w reprezentacji Polski

Wiślacy od 1 września, kiedy to zremisowali bezbramkowo w Nowym Sączu, wygrali kolejno 2:0 z Tarnovią, 3:0 z Canpack Okocimskim Brzesko, 5:0 z Karolem Wadowice, 7:0 z Dunajcem Nowy Sącz, 4:0 z Canpack Okocimski Brzesko, 2:0 z Unią Oświęcim i 8:1 z Krakusem Nowa Huta. Rywale z Nowego Sącza punktowali równie regularnie, więc środowy mecz, w ramach 12. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików, miał podwójne znaczenie.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy wynik, choć Wisła powinna prowadzić. Świetnie jednak spisywał się bramkarza gości, który kilkukrotnie zatrzymywał Tomasza Stanaszka. Napastnik Białej Gwiazdy przełamał się jednak w drugiej połowie. W 40. minucie z jego pierwszym strzałem Jakub Urlik jeszcze sobie poradził, ale przy dobitce był bez szans. Wiślacy poszli za ciosem i pięć minut później – drugi z powołanych na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski Karol Szablowski podwyższył prowadzenie. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem Hugo Woyna-Orlewicz.

Wiślacy na dwie kolejki przed końcem są liderem Małopolskiej Ligi Młodzików. Wygrali 11 z dwunastu meczów, legitymują się bilansem bramkowym 49 do 1.

12. kolejka, Małopolska Liga Młodzików
24 października, 15:30, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (0:0)
Tomasz Stanaszek 40′, Karol Szablowski 45′, Hugo Woyna Orlewicz 57′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Michał Prochwicz, Dominik Maśnica, Adam Pieniądz, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba, Maciej Pachel oraz Damian Hoyo-Kowalski, Szymon Poskróbek, Jakub Krzyżanowski, Paweł Gwizdowski, Mateusz Kusiak, Hugo Woyna Orlewicz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x