U13: Turniej w Sulejówku na szóste miejsce

04
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

U13_sezon_18/19

Międzynarodowy Turniej w Sulejówku zgromadził wiele bardzo ciekawych drużyn. Wśród tych ekip znalazła się również Wisła Kraków U13, która na przestrzeni dwóch dni rozegrała osiem spotkań. W jedenastce turnieju znalazł się Karol Szablowski.

Wyniki Wisły Kraków U13 w Sulejówku:
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:1
Wisła – Ząbkovia Ząbki 2:0
Wisła – Lechia Gdańsk 1:1
Wisła – Śląsk Wrocław 0:0
Wisła – GKS Katowice 0:1
Wisła – FC Groningen 0:1
Wisła – Ząbkovia Ząbki 1:0
Wisła – Znicz Pruszków 0:1

W pierwszej fazie turnieju Wiślacy trafili do grupy z Jagiellonią Białystok, Lechią Gdańsk oraz Ząbkovią Ząbki. W pierwszym meczu Wisła zmierzyła swoje siły z ekipą z Białegostoku, która postawiła trudne warunki i ostatecznie padł wynik bezbramkowy. Kolejna na rozkładzie była Ząbkovia i po dobrej grze pewnie zwyciężyliśmy 2:0. W ostatnim meczu tej grupy przyszło nam się zmierzyć z gdańską Lechią, remis 1:1 dał drugie miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Liga Mistrzów – bo tak nazywał się kolejny etap Turnieju w Sulejówku, gdzie los zmierzył Białą Gwiazdę z ekipami Śląska Wrocław, GKS Katowice i FC Groningen z Holandii. Grupa była naprawdę bardzo wyrównana i na dobrą sprawę każdy mógł z niej przejść dalej. Piłkarze Wisły niestety nie zdołali odnieść choćby jednego zwycięstwa. Po kolejnym w turnieju bezbramkowym remisie z Lechią, przyszły dwie porażki 0:1 z GKS Katowice i Holendrami. W tych meczach Wiśle brakowało szczęście, bo gra mogła imponować.

Następnie Wisła przystąpiła do meczów o prawo gry o 5. miejsce, gdzie czekała na nich miejscowa drużyna Victorii Sulejówek. Mecz był wyrównany, nie brakowało walki. W ostatecznym rozrachunku Wisła odniosła skromne zwycięstwo 1:0 i czekała ją walka o 5. miejsce z zespołem Znicza Pruszków. Po raz kolejny, rozgrywający naprawdę dobre spotkanie Wiślacy musieli uznać wyższość rywala – 0:1. Znicz mógł się cieszyć z 5. lokaty, natomiast podopiecznym trenera Patryka Jałochy pozostało zadowolić się miejscem szóstym.

– Myślę, że turniej stał na naprawdę wysokim poziomie – zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Jeśli chodzi o naszą grę to uważam, że pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony. Wynik nie odzwierciedla poziomu gry, bo w większości spotkań byliśmy drużyną przeważającą, która ma swój pomysł na grę i ją prowadziła. Na pewno to zaowocuje w przyszłości i to zdobyte doświadczenie pomoże chłopcom. – podsumowuje występ Wisły trener Patryk Jałocha.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x