U13: Pamięć Gerarda Cieślika uczczona

20
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

U12_sezon_18/19

Wisła U13 w piątek i sobotę (13-14.09) przebywała w Chorzowie, gdzie wzięła udział w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika. Podopieczni Bartosza Bąka wyszli z grupy z kompletem zwycięstw, jednak w 1/8 ulegli (0:1) Pogoni Szczecin, czym zakończyli swój udział w walce o puchar.

W Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika wzięły udział 32 drużyny z całej Polski, a co za tym idzie, na boiska wybiegło ponad 500 młodych zawodników z kategorii U13. W trakcie trzech dni rozegrano 80 meczów, padły piękne bramki i na pewno nie brakowało emocji. Do Chorzowa pojechała także drużyna Wisły Kraków, prowadzona przez Bartosza Bąka.

Dzień pierwszy
Wisła trafiła do grupy H, w której przyszło jej rywalizować z Rekordem Bielsko-Biała, Włókniarzem Pabianice oraz Dolnośląskim ZPN-em. Spotkania w ramach tej grupy odbyły się w piątek na Kresach w godzinach popołudniowych. Na boisku mogło przebywać 7 graczy z jednej drużyny (w tym bramkarz), a jeden mecz trwał 20 minut. Biała Gwiazda wyśmienicie rozpoczęła zmagania w turnieju. Na początek rozgromiła Dolnośląski ZPN aż 5:0, potem skromnie, bo 1:0 pokonała Włókniarza, a w trzeciej potyczce takim samym wynikiem 1:0 wygrała z Rekordem. Na koniec dnia, wiślacy przewodzili w tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym 7-0.

Dolnośląski ZPN – Wisła Kraków 0:5
Rekord Bielsko-Biała – Włókniarz Pabianice 4:0
Dolnośląski ZPN – Rekord 0:1
Wisła – Włókniarz 1:0
Dolnośląski ZPN – Włókniarz 0:1
Wisła – Rekord 1:0

Tabela
1. Wisła Kraków – 9 pkt
2. Rekord Bielsko-Biała – 6 pkt
3. Włókniarz Pabianice – 4 pkt
4. Dolnośląski ZPN – 0 pkt

Dzień drugi
W sobotę (14.09) rozegrano spotkania w ramach 1/8, 1/4 oraz 1/2 finału w dwóch grupach: A i B. Podopieczni trenera Bąka swoje kolejne pojedynki mieli toczyć w ramach finału A. Ich pierwszym rywalem była Pogoń Szczecin. Po 20 minutach gry, Portowcy okazali się lepsi i wygrali 1:0. To jedyny stracony gol przez wiślaków, jednak okazał się kluczowy, ponieważ zakończył ich zmagania w chorzowskim turnieju. Rywal Wisły w ćwierćfinale pokonał (3:0) GKS Katowice, a w półfinale Zagłębie Lubin (2:0) i w niedzielę miał toczyć bój o zwycięstwo. – Mecz z Pogonią w ramach fazy pucharowej był na bardzo dobrym poziomie. Było to wyrównane spotkanie, w którym zarówno rywal, jak i my stworzyliśmy sobie dogodne sytuacje do tego, aby zdobyć bramki. Nie udało nam się trafić z karnego, Pogoń strzeliła gola i tym samym wygrała spotkanie, eliminując nas z dalszej części turnieju – skomentował szkoleniowiec Wisły.

Dzień trzeci
Finały oraz mecze o trzecie miejsce rozegrano na boisku głównym przy ulicy Cichej 6. Jak okazało się w niedzielę, wiślacy przegrali z późniejszym triumfatorem, ponieważ Pogoń w finale pokonała Koronę Kielce (1:0). Naszych zawodników nie było już wtedy w Chorzowie. – Ze względu na rozgrywki ligowe, już w sobotę wróciliśmy do Krakowa i rozgrywaliśmy mecz w macierzystej lidze – dodał trener Bąk.

Celem wyjazdu na turniej na pewno była rywalizacja i zmierzenie się z rówieśnikami z różnych okolic Polski i drużynami, które prezentują różny poziom sportowy. Czy udało się osiągnąć zamierzony cel? Myślę, że tak. Zawodnicy poprzez rywalizację z różnymi zespołami nabierają doświadczeń, a to w ich wieku jest najważniejsze – podsumował trener wiślaków.

Barwy Białej Gwiazdy w Turnieju Gerarda Cieślika reprezentowali: Piotr Chrapusta, Szymon Zwijacz, Patryk Gwizdała, Olivier Gumula, Oskar Konieczny, Nathan Lis, Jan Łakomy, Filip Przybyłko, Aleksy Rokosz, Mateusz Wilk, Kacper Symula, Szymon Kluba, Franciszek Radwański, Tobiasz Surma, Antoni Wójcik, Filip Baranowski.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x