U12: Szóste miejsce na turnieju w Budapeszcie

06
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

budapeszt_2019_wislaU12

Weekend między 23 a 25 sierpnia rocznik 2008 spędziła w Budapeszcie, gdzie rozegrała turniej Future Cup 2019. Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Wijaty zajęli w nim 6. miejsce.

W tegorocznej edycji turnieju zgłoszonych było 20 zespołów, które rozlosowano na cztery grupy po pięć drużyn. Biała Gwiazda trafiła do grupy B, gdzie przyszło jej się mierzyć z drużynami CFR Cluj, Olasz Focisuli, Fortuna Mińsk oraz FC Koszyce. Po trzech zwycięstwach – z FC Koszyce (2:0), CFR Cluj (4:1) oraz Dinamo Mińsk (2:0), a także remisie z ekipą Olasz – u Focisuli (1:1), wiślacy przeszli do kolejnej fazy turnieju – tzw. „Grupy Gold”, gdzie przechodziły dwie najlepsze drużyny z czterech grup. Pierwsze dwa spotkania rozegraliśmy jeszcze pierwszego dnia turnieju. Pojedynek z Hellasem Werona zakończył się porażką (0:5), natomiast potyczka z gospodarzami – drużyną FC Budapeszt zwycięstwem (2:0). Drugiego dnia zagraliśmy pięć spotkań notując dwie porażki – ze Slovanem Bratysława (0:3) i FK Csikszereda (0:1), jedno zwycięstwo z naszym grupowym rywalem – Olasz – em Focisuli oraz dwa remisy z FC Petrzkala (1:1) i MTK Budapeszt (2:2). Ten ostatni remis zaważył na tym, że nie zagraliśmy w meczu o 3. miejsce, a ostatecznie turniej zakończyliśmy na szóstej pozycji.

Jeśli chodzi o grę to ja jestem bardzo zadowolony. Chłopcy grali to, czego od nich oczekiwałem. Jeśli chodzi o wyniki to nie nie do końca oddają one to co działo się na boisku. Chłopcom było łatwiej, ponieważ turniej był rozgrywany na zasadzie 6 zawodników w polu plus jeden bramkarz. Wiedzieli jak gra się w takim systemie, bo do niedawna na co dzień rozgrywali spotkania w takiej formule. Takie turnieje jak ten dają tym chłopakom szansę na rozwój, a dla mnie jako trenera jest to dobry materiał poglądowy – podsumował turniej w Budapeszcie trener Piotr Wijata .

Barwy Białej Gwiazdy na turnieju Future Cup 2019 reprezentowali: Dawid Krysa, Mateusz Pępek, Igor Wąsikowski, Antoni Tarkowski, Jan Lepak, Korneliusz Sirant, Milan Olej, Bartosz Pawlak, Bartłomiej Bienias, Jakub Gierlach, Eryk Kulka, Dorian Kaczmarski.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x