U11: Wiślacy na podium w Ostrowie

06
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11

DSC_0245

W ubiegły weekend drużyna Wisły Kraków U11 prowadzona przez trenera Mateusza Nawoja wzięła udział w VI Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim. W końcowej klasyfikacji Biała Gwiazda uplasowała się na podium, zajmując najniższy jego stopień.

– Podsumowując organizację i całą otoczkę to turniej był na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i my – zarówno sztab szkoleniowcy jak i chłopcy mieliśmy pełen komfort pracy i mogliśmy się skupić tylko i wyłącznie na piłce – ocenił trener Mateusz Nawój.

W turnieju rywalizowało 14 drużyn, które rozlosowano na dwie grupy – A i B. Po pierwszym dniu i rozegraniu wszystkich spotkań w danej grupie, drużyny podzielono na kolejne trzy grupy – złotą, srebrną i brązową – w zależności od ilości punktów zgromadzonej po pierwszej fazie turnieju.

Wisła trafiła do grupy A, w której przyszło jej rywalizować z Reprezentacją Ostrowa Wielkopolskiego, Legią Warszawa, Pogonią Szczecin, Wisłą Płock, Reprezentacją Polski Football Academy oraz przeciwko Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Po rozegraniu wszystkich spotkań w swojej grupie Biała Gwiazda miała na swoim koncie 13 oczek, czym zapewniła sobie awans do grupy złotej na ostrowskim turnieju.

Wyniki Wisły w grupie A:
Wisła – Reprezentacja Ostrowa Wlkp. 3:0
Wisła – Legia Warszawa 2:1
Wisła – Wisła Płock 1:1
Wisła – Pogoń Szczecin 1:0
Wisła – AP Ostrzeszów 9:0
Wisła – Rep. Polski Football Academy 0:1

– Jeśli chodzi o kwestie czysto sportowe to również jestem bardzo zadowolony. Chłopcy pokazali się z dobrej strony – grali po prostu swoją piłkę. Niezmiernie cieszy mnie również fakt, że spotkaliśmy się z drużynami, które podobnie jak my chciały prowadzić grę. Te drużyny miały swój styl i wiele nawzajem mogliśmy się od siebie nauczyć – kontynuował opiekun wiślaków.

Na kolejnym etapie turnieju – czyli w grupie złotej – podopieczni trenera Nawoja rywalizowali w drugim dniu zawodów. Młodym wiślakom przyszło stawić czoła najlepszym dotychczasowych ekipom w VI Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Kryjoma – Wiśle Płock, Zagłębiu Lubin, Reprezentacji Polski Football Academy oraz drużynie Baltika Kaliningrad. Po zaciętej i emocjonującej walce o najwyższe trofeum, młodzi piłkarze z Krakowa musieli zadowolić się trzecim miejscem. Wyżej uplasowały się tylko drużyny Zagłębia Lubin, które zajęło pierwsze miejsce oraz Reprezentacji Polski Football Academy.

Wyniki Wisły w grupie złotej:
Wisła – Wisła Płock 1:1
Wisła – Baltika Kaliningrad 1:0
Wisła – Zagłębie 2:0
Wisła – Reprezentacja Polski Football Academy 0:3

– Niewiele zabrakło nam do tego, by zająć pierwsze miejsce. Można by było spekulować i gdybać, że coś poszło nie po naszej myśli. Ale to też są elementy futbolu. Najważniejsze jest to, że Akademia Piłkarska Wisła Kraków czyni regularne postępy i z każdym kolejnym dniem staje się coraz to lepsza – podsumował trener Nawój.

Barwy Wisły Kraków reprezentowali: Victor Makówka, Jan Szczepaniak, Patryk Cichy, Dawid Kubik, Tymoteusz Leśniak, Tobiasz Cholewa, Dawid Ciaćma, Oliver Kubica, Karol Łakomy, Daniel Zdeb, Tymon Gąszcz, Jakub Chrapusta, Igor Mardyła

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x