U10: Wiślacy zagrali w Kopenhadze

04
Październik
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

BAZ190920_005

Podopieczni trenera Piotra Dobaja wzięli udział w turnieju GFA, który odbył się w Kopenhadze w dniach 28-29 września. Wisła Kraków miała możliwość rywalizacji z wieloma, znanymi, europejskimi markami, a turniej zakończyła w „Grupie Złotej” na 16. miejscu.

Wisła U10 udała się na turniej do Kopenhagi w piątek 27 września, natomiast podróż powrotną do Krakowa rozpoczęła w niedzielę 29 września. Pierwsze mecze zostały rozegrane w sobotni poranek (od godz. 9:30).

Na turnieju pojawiły się fajne drużyny, bo m.in. Juventus, Atletico Madryt, Club Brugge, Borussia Dortmund, czyli ogólnie mówiąc, kluby dość znane w Europie. Mieliśmy szansę porównać się do europejskiego poziomu, a dla chłopców to duża nauka. Do tej pory, rywalizowaliśmy głównie z zespołami z województwa, ewentualnie czasem na jakiś większych turniejach graliśmy z drużynami z Ekstraklasy. Emocjonalnie to świetne doświadczenie dla zawodników – skomentował trener Piotr Dobaj.

W sobotę, Wisła znalazła się w grupie A i rywalizowała z takimi zespołami jak: Borussia Dortmund, HIK, Brøndby IF, Helsingborg City FC oraz Glostrup FK. Biała Gwiazda rozpoczęła zmagania w turnieju od dwóch porażek: z HIK (3:4) i Borussią Dortmund (0:4). Z upływem czasu, podopieczni trenera Dobaja radzili sobie coraz lepiej i odnosili kolejne zwycięstwa: z Glostrup FK (5:0), Brøndby IF (2:0), a także na koniec dnia ze szwedzkim Helsingborgiem (3:1). Ostatecznie, nasi zawodnicy zajęli drugą lokatę i z dorobkiem dziewięciu punktów awansowali do „Grupy Złotej”. Zespoły z miejsc 4,5 oraz 6 trafiły do „Grupy Srebrnej”.

28 września:
HIK – Wisła Kraków (4:3)
Wisła Kraków – Borussia Dortmund (0:4)
Glostrup FK – Wisła Kraków (0:5)
Wisła Kraków – Brøndby IF (2:0)
Wisła Kraków – Helsingborg City FC (3:1)

Tabela:
1.Borussia Dortmund, 5 zwycięstw, 15 punktów, bilans bramkowy: 31:5
2.Wisła Kraków, 3 zwycięstwa, 2 porażki, 9 punktów, bilans bramkowy: 13:9
3.HIK, 3 zwycięstwa, 2 porażki, 9 punktów, bilans bramkowy: 19:17
4.Brøndby IF, 3 zwycięstwa, 2 porażki, 9 punktów, bilans bramkowy: 12:11
5.Helsingborg City FC, 1 zwycięstwo, 4 porażki, 3 punkty, bilans bramkowy: 9:24
6.Glostrup FK, 5 porażek, 0 punktów, bilans bramkowy: 7:25

W niedzielę, wiślacy znaleźli się w grupie z kolejnymi, pięcioma drużynami. Na tym etapie poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, ponieważ tylko pierwsze miejsce awansowało dalej i mogło rozgrywać półfinały. Wisła pokonała duński Lyngby BK (6:2), jednak w pozostałych meczach musiała uznać wyższość rywali. Podsumowując, nasi młodzi zawodnicy rozegrali 10 spotkań, cztery wygrali, w sześciu ponosili porażkę, a to dało im 16. lokatę. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Łokomotyw Kijów, z którym wiślacy mierzyli się podczas drugiego dnia w zmaganiach grupowych.

29 września:
AGF – Wisła Kraków (3:2)
Wisła Kraków – GFA Sort (1:5)
Wisła Kraków – Luton Town FC (3:4)
Lyngby BK – Wisła Kraków (2:6)
Lokomotiv Kiev – Wisła Kraków (3:0)

Tabela:
1.Lokomotiv Kiev, 5 zwycięstw, 15 punktów, bilans bramkowy: 20:1
2.GFA Sort, 4 zwycięstwa, 1 porażka, 12 punktów, bilans bramkowy: 18:6
3.Luton Town FC, 3 zwycięstwa, 2 porażki, 9 punktów, bilans bramkowy: 11:10
4.Wisła Kraków, 1 zwycięstwo, 4 porażki, 3 punkty, bilans bramkowy: 12:17
5.AGF, 1 zwycięstwo, 4 porażki, 3 punkty, bilans bramkowy: 7:15
6.Lyngby BK, 1 zwycięstwo, 4 porażki, 3 punkty, bilans bramkowy: 6:25

Wyniki „Grupy Złotej”:
1. Lokomotiv Kijów
2. Club Brugge
3. Borussia Dortmund

16. Wisła Kraków

Przede wszystkim zobaczyliśmy, że topowe, europejskie drużyny dużo szybciej wykonują różne działania na boisku, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Cały czas czuć presję przeciwnika i jeśli ktoś zwleka z podjęciem decyzji, to od razu traci piłkę. Musimy pamiętać o przestawieniu się na takie szybsze granie. Mogliśmy tego doświadczyć na własnej skórze właśnie na turnieju w Kopenhadze – podsumował trener Wisły.

Barwy Białej Gwiazdy na turnieju GFA w Kopenhadze reprezentowali: Kacper Rajtar, Franciszek Zych, Tymoteusz Leśniak, Mikołaj Janik, Jakub Witkowski, Aleksander Suchan, Aleksander Wróblewski, Bartosz Przybyłko, Michał Prokop-Sobociński
Trenerzy: Piotr Dobaj oraz Dawid Ślusarczyk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x