U10: Wisła w połowie stawki Sokolika

10
Czerwiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

U10_sezon_18/19

Po raz kolejny Wisła Kraków rywalizowała w prestiżowym turnieju w Starym Sączu. Podopieczni trenera Piotr Wijata zajęli ostatecznie 15. miejsce, choć niewiele brakło by stanęli do gry o najwyższe lokaty.

Wszystko przez słabszy początek – minimalne i pechowe porażki z Herthą i Legią Warszawa sprawiły, że nasza drużyna musiała później wygrywać i liczyć na korzystne wyniki pozostałych meczów. Z tego zadania Biała Gwiazda wywiązała się dobrze – na pięć meczów wygrała cztery, w tym 4:0 z Lechem Poznań czy 2:1 ze zwycięzcą grupy Arkonią Szczecin, ale uległa Juventusowi Turyn. To sprawiło, że Włosi dzięki bezpośredniemu meczu wyprzedzili wiślaków, którzy w niedzielę musieli zadowolić się rywalizacją o miejsca 13-16.

Drugi dzień Wiślacy rozpoczęli od remisu z AS Trencin, później ulegli Śląskowi Wrocław by na koniec pokonać RB Lipsk i ostatecznie uplasowali się przed Niemcami na 15. miejscu w 32-zespołowej stawce. W turnieju zwyciężyła Korona Kielce, która w finale pokonała w rzutach karnych Rapid Wiedeń.

Wyniki Wisły Kraków U10 podczas Turnieju Sokolika:
Wisła Kraków – Hertha Berlin 0:2
Wisła – Legia Warszawa 1:2
Wisła – AP Goal 3:0
Wisła – Arkonia Szczecin 2:1
Wisła – Juventus Turyn 1:6
Wisła – Brommapojkarna IF 2:0
Wisła – Lech Poznań 4:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Leon Dudek, Natan Dromundo-Pegiel, Oliwier Pławiński, Jakub Chrapusta, Dawid Ciaćma, Victor Makówka, Patryk Cichy, Tymoteusz Leśniak, Karol Łakomy, Bartosz Wiorek, Tobiasz Cholewa, Jan Szczepaniak. Trenerzy: Piotr Wijata, Dawid Będkowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x