Styczeń
2017

Kategoria Aktualności

Kacper Laskoś

Po 45 minut szansy dostali młodzi zawodnicy od trenera Kiko Ramireza w pierwszym tegorocznym sparingu Wisły Kraków. Biała Gwiazda przegrała jednak z Rakowem Częstochowa 0:2. Zagrali Kacper Laskoś, Jakub Ptak, Przemysław Porębski, Alan Uryga, Piotr Żemło i Jakub Bartosz.

Nowy trener Wisły pierwszy mecz po przerwie potraktował mocno sparingowo. W pierwszym składzie nie zabrakło zawodników, którzy regularnie grali jesienią, ale byli też nowy nabytek Ivan Gonzalez oraz testowany Omar Monterde czy też ci, którzy dopiero teraz będą mieli okazję zdobyć uznanie w oczach Hiszpana. Do tej grupy z pewnością należą nasi wychowankowie: Piotr Żemło i Kacper Laskoś. Pierwszy zagrał w obronie obok byłego zawodnika Realu Madryt, a Laskoś tworzył parę defensywnych pomocników z Alanem Urygą. Z wychowanków na prawej stronie zagrał Jakub Bartosz. Cieszyć szczególnie mógł właśnie występ zawodnika, który niedawno obchodził 17. urodziny. Laskoś często podchodził pod środkowych obrońców, gdzie otrzymywał piłkę i transportował ją do lepiej ustawionych zawodników. Z pewnością byłby bardziej zadowolony gdyby nie stracony gol, w którym nie popisała się cała wiślacka defensywa.

DSC_9426 — kopia

Do przerwy było więc 1:0 dla gości, a po zmianie stron sztab Wisły wymienił całą jedenastkę i na murawie zameldowali się m.in. 18-letni Przemysław Porębski i Jakub Ptak. Nie był to dobry mecz Wisły, więc z dobrej strony łatwiej było się pokazać obrońcy, który zmienił na prawej obronie Bartosza. Druga połowa nie była jednak lepsza od pierwszej i Raków w końcówce podwyższył prowadzenie. Ostatecznie pierwszy sparing w nowym roku Wisła kończy porażką. W niedzielę wiślacy wylecą do Turcji. – Do Turcji pojedzie grono około dwudziestu pięciu zawodników. Czeka nas spotkanie, podczas którego podejmiemy wszystkie decyzje personalne. Młodzi zawodnicy? Również ciężko pracują od pierwszego dnia. Jeżeli będą się korzystnie prezentować to dlaczego ze względu na wiek nie mieliby stanowić o sile zespołu? – powiedział po meczu trener Ramirez.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Wisła Kraków (I połowa): Łukasz Załuska – Jakub Bartosz, Piotr Żemło, Ivan Gonzalez, Omar Monterde – Alan Uryga, Kacper Laskoś – Rafał Boguski, Krzysztof Drzazga, Patryk Małecki – Paweł Brożek
Wisła Kraków (II połowa): Mateusz Zając – Jakub Ptak, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok, Adam Mójta – Tomasz Cywka, Omar Monterde – Wojciech Słomka, Petar Brlek, Przemysław Porębski – Mateusz Zachara