Trenerzy w futsalu bez porażki, ale też awansu

11
Grudzień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ181208-2218

W sobotnie popołudnie okazało się, że można wygrać dwa mecze, jeden zremisować i nie awansować do dalszej fazy. Dobra gra nie wystarczyła, bo zabrakło szczęścia w serii rzutów karnych. Trenerzy Akademii zakończyli eliminacje halowego Pucharu Polski w półfinale.

TUTAJ

Wzorem roku ubiegłego Wisła Kraków przystąpiła do Pucharu Polski w futsalu. Żeby jednak trafić do rozgrywek centralnych najpierw musiała przystąpić do eliminacji. Pierwsza faza, obejmująca drużyny z Krakowa i okolic. I tak w grupie B pierwszym rywalem Białej Gwiazdy był A-klasowy Kmita Zabierzów. Już w pierwszej minucie Michał Jania dał Wiśle prowadzenie, które szybko po strzałach Macieja Papieża urosło do trzech bramek przewagi. Goście postraszyli Wisłę, bo dzięki dwóm bramkom złapali kontakt do przerwy. Po zmianie stron strzelała już tylko Wisła, a konkretniej znowu Jania i Papież.

BAZ181208-2118

W drugim meczu tej grupy Metal Gawro Tarnów pokonał Kmitę 1:0, co sprawiło, że Wisła i Metal były już pewne awansu do półfinału, ale mecz pomiędzy tymi drużynami miał przesądzić o tym, kto wyjdzie z pierwszego miejsca. Był to mecz, który każdej osobie, która stawiła się o 17:30 w Hali Wisły musiał się podobać. Wisła szybko objęła prowadzenie, ale po dwóch minutach już przegrywała. Jednak skuteczny tego dnia Papież znowu trafił do siatki, wykańczając kapitalną akcję dwójki Mateusz StolarskiMichał Jania. Pierwszy podaniem lobem przerzucił trzech rywali, a Jania głową dograł do Papieża, który wolejem sprawdził wytrzymałość siatki. Chwilę później ta dwójka dopisała sobie po bramce i było 4:2. Wisła prowadzenie straciła tuż po przerwie. Ale po dwóch szybkich ciosach wyprowadzonych przez Papieża na 40. sekund przed końcem prowadziła 6:4.

BAZ181208-2207

Tarnowianie zdecydowali się na grę bez bramkarza, co skwapliwie wykorzystali wiślacy – a konkretniej Michał Jania i Mateusz Stolarski. Wynik 8:4 dał Wiśle pierwsze miejsce. Rywalem Białej Gwiazdy w półfinale było Solne Miasto Wieliczka, w którym co ciekawe występowali byli zawodnicy Wisły: Jakub Mordec i Aleksander Ślęczka i które w swojej grupie ustąpiło tylko Klubowi Uczniowskiemu AZS UEK. Emocjonujący mecz, w którym Wisła goniła wynik od 0:1, po 1:3 i 3:4, zakończył się serią rzutów karnych. Zawodnicy z Wieliczki wykonali je bezbłędnie, natomiast w Wiśle szanse wykorzystali Marcin Pluta i Michał Jania, ale strzał króla strzelców turnieju Macieja Papieża został zatrzymany przez bramkarza Solnego Miasta. W finale Solne Miasto uległo Metalowi Gawro Tarnów, ale obie drużyny zagrają w kolejnej fazie eliminacji, która wyłoni reprezentanta Małopolski na szczeblu centralnym.

BAZ181208-2202

Wyniki Wisły Kraków w pierwszej fazie eliminacji Pucharu Polski w futsalu:
Wisła Kraków – Kmita Zabierzów 5:2 (Maciej Papież 3, Michał Jania 2)
Wisła Kraków – Metal Gawro Tarnów 8:4 (Maciej Papież 3, Michał Jania 2, Mateusz Stolarski 2, Bartosz Bąk)
Wisła Kraków – Solne Miasto Wieliczka 4:4 k. 2:3 (Maciej Papież 2, Marcin Pluta, Mateusz Stolarski)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Paweł Długopolski – Marcin Pluta, Marcin Kordaszewski, Adrian Filipek, Krystian Żakowicz, Bartosz Bąk, Maciej Papież, Michał Jania, Przemysław Gumułka, Łukasz Popiela, Mateusz Stolarski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x