Trenerzy Marcin Pluta oraz Gerald Imiolek dołączają do Akademii

12
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / Grupa naborowa / U-16 / U-7

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb

Miło nam poinformować, że do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków dołączą kolejni trenerzy. Są nimi Marcin Pluta oraz Gerald Imiolek. – Jednym słowem: fachowcy. W dodatku w takim wieku, że będą rozwijali się razem z Akademią. Nie mogę się doczekać tej współpracy – mówi Rafał Wisłocki.

Marcin Pluta urodził się 20 czerwca 1986 roku i w poprzednim sezonie trenował trampkarzy Garbarni Kraków. Posiada licencję UEFA A. Oprócz kariery trenerskiej, Pluta wciąż kontynuuje grę w piłkę. Nowy trener Akademii jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale w wieku 18 lat przeniósł się do Garbarni, w której, w latach 2008 – 2014, był podstawowym środkowym obrońcą. Z Brunatnymi spędził dwa sezony w II lidze, będąc wtedy również kapitanem drużyny. Na początku 2015 roku przeniósł się do Porońca Poronin, gdzie grał m.in. u boku Macieja Żurawskiego i Marcina Malinowskiego. Podobnie jak w Garbarni grał w pierwszym składzie. Wiosną tego roku, po wycofaniu się drużyny z rozgrywek, przeniósł się do Unii Oświęcim. W Akademii Pluta obejmie Wisłę Kraków U16 (rocznik 2001).

Gerald Imiolek urodził się 5 stycznia 1985 roku we Francji. W Polsce jest od ośmiu lat, ma podwójne obywatelstwo. Imiolek we Francji był zawodnikiem znanej francuskiej narodowej akademii piłkarskiej Clairefontaine w pobliżu Nancy. W wieku 13. lat trafił do FC Metz, gdzie grał ponad rok. Później występował jeszcze w amatorskim RS Magny. W Polsce zaczynał jako skaut PZPN na Francję. W 2012 przez kilka miesięcy prowadził orlików w Nadwiślanie Kraków, przez kolejne trzy lata był trenerem w krakowskiej filii Juventus Soccer Schools, a w ostatnim sezonie trenował w Akademii Sportu Płaszów. Posiada licencję UEFA B oraz skończony kurs CFF1 – Certyfikat Francuskiej Federacji Pilki Nożnej dający uprawnienia do prowadzenia zespołów U-9 i U-11 we Francji. W Akademii Imiolek będzie trenerem grupy naborowej (rocznik 2010), a także będzie prowadził zajęcia w ramach Wiślackich Skrzatów.

Trenerów Plutę i Imiolka witamy w ekipie Białej Gwiazdy i życzymy powodzenia oraz samych sukcesów!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x