Tomasz Tchórz wzmacnia sztab Akademii

07
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

Tomasz Tchórz

Miło nam poinformować, że do sztabu szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków dołącza Tomasz Tchórz, który obejmie rocznik 2004 oraz będzie koordynował pracę młodszych drużyn. Doświadczenie zdobywał nie tylko w Polsce, ale też w Holandii i Portugalii. Witamy w Wiśle!

Tomasz Tchórz urodził się 28 kwietnia 1992 roku w Lublinie. W wieku juniorskim był zawodnikiem między innymi takich klubów jak Hetman Zamość, Wisła Płock czy Polonia Warszawa. Karierę seniorską kontynuował w trzecioligowych Stali Kraśnik i Mazurze Karczew, ale bez większych sukcesów. Ostatni mecz rozegrał jesienią 2013 roku przeciwko rezerwom Widzewa Łódź.

W późniejszym okresie postawił na edukację – w wieku 22 lat Tchórz został najmłodszym trenerem w Polsce z licencją UEFA A (oraz UEFA A Youth Elite), którą zdobył w Szkole Trenerów PZPN. Wcześniej zaczął studia na Instituto Superior do Trabalho eda Empresa w Portugalii. Tam też doszkalał się w praktyce – był na stażu m.in. w Sporting Clube de Portugal. Stamtąd trafił do Legii Warszawa, gdzie najpierw odpowiadał za szkolenie w najmłodszych kategoriach wiekowych (drużyny do lat 10 i 12), a ostatnio brał udział w projekcie Legia Soccer School, jako koordynator.

Do Portugalii jednak wrócił na pół roku w 2016 roku – pracował wtedy z drużyną do lat 14 w stołecznym klubie CF Os Belenenses. Tam był jednym z dziewięciu trenerów, pracujących z grupą sześćdziesięciu zawodników.

Nowy trener Akademii jest studentem prestiżowego programu Master of Business Administration (MBA) – Sports Management na uczelni Maastricht School of Management. Niedawno, razem z Mateuszem Ludwiczakiem, wydał książkę pt. Dorastanie w grze – wszechstronny rozwój zawodnika. Kategoria wiekowa U8-U12. Wiedza, którą można zdobyć czytając tę publikację, z pewnością będzie wykorzystana w praktyce – Tchórz oprócz prowadzenia rocznika 2004 ma też zająć się koordynowaniem pracy młodszych drużyn. Życzymy powodzenia!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x