Sześć drużyn Akademii zagra w rozgrywkach ligowych

17
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ08062017-5261

Przed nami sezon 2017/18, w którym liczymy oczywiście na piękne bramki, liczne zwycięstwa i końcowe sukcesy, ale przede wszystkim rozwój. I raczej nie ma przypadku, że w ten sam dzień rozgrywki inaugurują Bundesliga oraz La Liga.

Dwie najstarsze drużyny Akademii – roczniki 2001 i 2002 – zagrają w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Cel taki sam, jak w poprzednim sezonie – młodsi mają się ogrywać, natomiast podopieczni trenera Marcina Pluty uzyskać awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Żeby to osiągnąć trzeba rundę jesienną skończyć na pierwszym miejscu przed takimi klubami jak: PUKS Karol Wadowice, Hutnik Kraków, AS Progres Kraków (również dwie drużyny), Limaovia Limanowa, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Dunajec Nowy Sącz, AP Profi Zielonki, Unia Tarnów, Tarnovia Tarnów, Sandecja Nowy Sącz, Dunajec Ostrowsko, Soła Oświęcim i Garbarnia Kraków. Wisła Kraków 2001 swój pierwszy mecz rozegra w sobotę, przeciwko Karolowi Wadowice, a Wisła Kraków 2002, z uwagi na turniej na Chorwacji, za tydzień w Limanowej. Jesienią liga liczyć będzie 16 zespołów i kluby rozegrają mecze ze sobą bez rewanżów, a wiosną podzielona zostanie na lepszą i gorszą ósemkę. Dokładne terminarze roczników 2001 – TUTAJ i 2002 – TUTAJ.

W Centralnej Lidze Trampkarzy jest już Wisła Kraków 2003. Zawodnicy trenera Mateusza Stolarskiego jesienią będą się mierzyć w grupie D, w której oprócz dwóch przedstawicieli Małopolski (drugim jest Sandecja Nowy Sącz), zagrają również: Korona Kielce, KSZO Ostrowiec Św., Motor Lublin, TOP 54 Biała Podlaska, SMS Jarosław oraz Stal Mielec. Pierwsze spotkanie już w piątek – przeciwko drugiej drużynie z Małopolski. Terminarz 2003 – TUTAJ. Runda jesienna zakończy się 18 listopada – dwie najsłabsze drużyny zostaną relegowane do rozgrywek wojewódzkich, pozostali wiosną zagrają o mistrzostwo Polski. Wisła 2003 swoje mecze domowe rozgrywała będzie na obiekcie przy ul. Zarzecze 124.

Rozgrywki trampkarzy w roczniku 2004 zostały podzielone na dwie grupy: Wiślacy znaleźli się w grupie drugiej, w której – z uwagi na wycofanie się Raby Dobczyce – jest 11 drużyn. Podobnie jak w MLJM – w rundzie jesiennej nie ma rewanżów. Rywalami Wisły będą: ZKS Unia Tarnów, AS Progres, Okocimski Brzesko, Pogoń Skotniki, Garbarnia Kraków, Pcimianka Pcim, Górnik Wieliczka, NKP Podhale Nowy Targ oraz Borek Kraków. Pierwszy mecz zostanie przełożony z uwagi na wyjazd Wisły na turniej do Holandii, a w ramach 2. kolejki podopieczni trenera Tomasza Tchórza udadzą się 3 września do Tarnowa.

Najmłodszą drużyną Akademii rywalizującą w rozgrywkach wojewódzkich jest Wisła Kraków 2005, która w sezonie 2017/18 prowadzona będzie przez trenera Michała Janię. W Małopolskiej Lidze Młodzików wystąpi 14 drużyn, a oprócz Białej Gwiazdy: ZKS Unia Tarnów, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Wisła Czarny Dunajec, Tarnovia Tarnów, AS Progres Kraków, Sokół Stary Sącz, Bronowianka Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Dunajec Nowy Sącz, PUKS Karol Wadowice, Krakus Nowa Huta, Pcimianka Pcim oraz Okocimski Brzesko.

Akademia będzie miała również przedstawiciela w okręgowych rozgrywkach. Z rok starszymi rywalami mierzyć się będzie Wisła Kraków 2006. Zawodnicy trenera Patryka Jałochy w grupie pierwszej mają Wieczystą Kraków, Słowik Olkusz, Skalankę Skała, Krakus Nowa Huta, Hutnik Kraków oraz Kmitę Zabierzów. Start ligi – 31 sierpnia i mecz z Kmitą w Zabierzowie. Koniec – 4 listopada wyjazdowym meczem z Hutnikiem. Po cztery najlepsze drużyny z grupy pierwszej i drugiej zagrają ze sobą wiosną.

O występach młodzieżowych drużyn Akademii informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej oraz naszych mediów społecznościowych: Twitter, Facebook oraz TUTAJ.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x