Sparing Wisły U-8 z Akademią Piłkarską 21

14
Wrzesień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-8

627B5584

W piękne sobotnie popołudnie przy Reymonta 22 doszło do sparingu Wisły Kraków 2008 z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej 21. Na boisku padło bardzo dużo goli, oglądaliśmy wiele ładnych akcji, ale przede wszystkim było bardzo dużo uśmiechu i zabawy. – Dziękuję rodzicom za wspaniałą organizację i atmosferę. W pozytywny sposób wspierali swoich chłopaków, na dodatek jak zwykle przygotowali poczęstunek nie tylko dla swojej drużyny, ale również dla przyjezdnych – powiedział trener Bartosz Podlewski.

Drużyna Wisły została podzielona na dwa składy, odbyły się cztery mecze po 20 minut. W zespole Wisły można było wyczuć bardzo dobrą atmosferę. Tradycyjnie już chłopcy, którzy w danym momencie odpoczywali intonowali motywujące wiślackie przyśpiewki.

627B5496

Szkoleniowiec Białej Gwiazdy był zachwycony postawą swoich zawodników. – Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, który spełnili pokładane w nich nadzieje oraz zrealizowali przedmeczowe założenia. Dzięki rotacji mogłem ocenić jak zawodnicy radzą sobie na różnych pozycjach – powiedział trener Bartosz Podlewski, oraz dodał: – cieszę się, że w niektórych sytuacjach chłopcy starali się oddawać strzały słabszą nogą. Oczywiście, nie zawsze to wychodzi, ale pamiętajmy, że to są siedmiolatkowie.

627B5424

Po meczach trener wyróżniał bramkarza Przemysława Sośniewskiego, którego porównywał nawet do Manuela Neuera. – Bronił fenomenalnie, dobrze i dokładnie grał obiema nogami, dawał nam pewność siebie. Widać po nim, że ma typowe ruchy bramkarskie pomimo tego, że w tym wieku nie przydzielamy jeszcze zawodnikom pozycji. Grał bardzo wysoko, pomagał nam w konstruowaniu akcji ofensywnych, robił przewagę liczebną – zakończył trener Podlewski

627B5517Foto: Jarosław Białkiewicz

DSC_0066 DSC_0075 (1) DSC_0080 DSC_0090 DSC_0093

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x