SPAR Biała Gwiazda League zainaugurowana!

12
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-8 / U-9

_dsc0589-kopiowanie

Przez dwa weekendowe dni byliśmy świadkami niesamowitych emocji w Nawojowej i podkarpackim Łańcucie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i wszystkie drużyny zasłużyły na wyróżnienie. W sobotę i niedzielę roczniki 2006, 2007, 2008 i 2009 zainagurowały ligę SPAR Biała Gwiazda League.

Zdjęcia z turniejów w Nawojowej

Zdjęcia z turniejów w Łańcucie

Współorganizatorami turniejów wraz z Akademią Piłkarską Wisła Kraków były miejscowe kluby: Akademia Piłkarska Goal Nawojowa oraz Młodzieżowy Klub Piłkarski Junior Łańcut. W sobotę drużyny rywalizowały w Nawojowej, gdzie w roczniku 2009 wystąpiło sześć drużyn: Wisła Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Akademia Piłkarska Goal, Sandecja Nowy Sącz, Ziomki Rzeszów oraz Sokoliki Stary Sącz. Najlepsi okazali się zawodnicy Dunajca, którzy nie mieli sobie równych i wygrali każde spotkanie. W rok starszej kategorii mieliśmy do czynienia z pięcioma klubami, ale Wisła, Ziomki oraz AP Goal wystawiły po dwie drużyny. Stawkę uzupełniły Beskidzka Akademia Piłkarska oraz Dunajec Nowy Sącz. Zwycięzcami zostali zawodnicy z Rzeszowa, którzy w finale pokonali gospodarzy 4:3. Gratulacje! Jednocześnie drużyny Dunajca i Ziomków zakwalifikowały się do wielkich finałów w Krakowie, które rozegrane zostaną w październiku.

_dsc0160-kopiowanie

W niedzielę gościliśmy w Łańcucie, gdzie na trzech osobnych boiskach rozgrywane były zawody dla roczników 2006 i 2007. W młodszej kategorii wiekowej rywalizowały Lech Poznań Football Academy Rzeszów, Ziomki Rzeszów, Orzełek Przeworsk, 16 Przemyśl, AP Goal Nawojowa, MKP Junior Łańcut oraz Wisła Kraków. Najlepsi okazali się zawodnicy LPFA Rzeszów, którzy zdobyli o trzy punkty więcej niż Ziomki. W roczniku 2006 swoje siły mierzyły Orzełek Przeworsk, Orły Rzeszów, dwie drużyny MKP Junior Łańcut, Ziomki Rzeszów oraz dwie drużyny Wisły Kraków – starsza i młodsza. I najlepsi okazali się chłopcy z rocznika 2007, którzy zdobyli najwięcej bramek, stracili najmniej, pokonali każdego i zostali najlepsi. W nagrodę za miesiąc zagrają w finale ze starszymi. Gratulacje!

W najbliższą sobotę odbędzie się w Libiąż SPAR Biała Gwiazda League dla rocznika 2009.

_dsc0414-kopiowanie

_dsc0640-kopiowanie

_dsc0566-kopiowanie

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x