Rusza Wiślacka Olimpiada Dzieci i Młodzieży

13
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

olimpiada_grafika_facebook

Do soboty na obiektach przy ulicy Reymonta 22 będziemy mieli natłok młodych sportowców z sześciu krajów. Już dzisiaj startuje Wiślacka Olimpiada Dzieci i Młodzieży Kraków 2016, którego organizatorem jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Jest to jeden z elementów obchodów 110-lecia Białej Gwiazdy.

Wiślacy w międzynarodowym towarzystwie staną do rywalizacji w sześciu dyscyplinach. Swoje umiejętności nasi zawodnicy pokazywać będą w gimnastyce, pływaniu, koszykówce męskiej i żeńskiej, judo oraz piłce nożnej. W Krakowie przez sześć dni gościć będą sportowcy z Polski, Ukrainy, Czech, Węgier, Słowacji oraz Chorwacji. W rozgrywkach piłkarskich zagrają chłopcy z rocznika 2003. Oprócz gospodarza, podopiecznych trenera Mateusza Stolarskiego, zagrają również: chorwacka NK Lokomotiva Zagrzeb, ukraińskie Karpaty Lwów, słowacki MFK Ružomberok oraz Unia Tarnów.

Za nami już ceremonia rozpoczęcia, która rozpoczęła się punktualnie o 17:00 i wzięli w niej udział uczestnicy zawodów. Gośćmi uroczystości byli Marzena Sarapata, prezes Wisły Kraków SA, Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes TS Wisła Kraków, Robert Szymański, członek Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA oraz wiceprezes TS Wisła Kraków i Łukasz Przegon, członek komisji rewizyjnej TS Wisła Kraków. Został przedstawiony harmonogram najbliższych pięciu dni. Drużyny oraz zawodnicy zostali powitani przez gospodarzy, a następnie odegrano hymny narodowe. Jutro już od samego rana początek zmagań.

Plan turnieju piłkarskiego:
terminarz_gier

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x