Progress Andrychów najlepszy w Turnieju Klubów Partnerskich

19
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

BAZ190406-7090

Jednym z celów współpracy Wisły Kraków z klubami jest zagwarantowanie odpowiednich warunków do rywalizacji sportowej. Z tego względu 6 kwietnia odbył się I Turniej Klubów Partnerskich. W szranki stanęło dwanaście zespołów z rocznika 2010, a tytuł przypadł zawodnikom Progressu Andrychów.

Galeria z turnieju autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Na premierową edycję Turnieju Dla Klubów Partnerskich zawitało 12 drużyn z rocznika 2010 z różnych zakątków województwa małopolskiego. Turniej przebiegał sprawnie i szybko, ponieważ mecze rozgrywane były na trzech oddzielnych boiskach, a w rolę sędziów wcielili się juniorzy młodsi Wisły. Dzięki temu również oni mogli skorzystać na tym wydarzeniu, oswajając się z presją sędziego.

Wszystkie zespoły podeszły do rywalizacji w pełni zmobilizowane. Każda drużyna rozegrała minimum pięć spotkań w których można było dostrzec pełne zaangażowanie, chęć zwycięstwa – i co najważniejsze – pasję. Turniej był niezwykle zacięty i wyrównany, lecz zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna. I tak oto najlepszym zespołem I edycji Turnieju Klubów Partnerskich okazał się Progress Andrychów. Na drugim miejscu turniej zakończyła drużyna Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Akademia Piłkarska Bonito.

Nagrody indywidualne przyznawano dla najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego bramkarza i króla strzelców. Ostatnia z nagród powędrowała w ręce Franciszka Kmiecika, wnuka trenera i legendy Białej Gwiazdy – Kazimierza Kmiecika.

W I Turnieju Klubów Partnerskich Wisły Kraków wystąpili: Akademia Piłkarska Wisła Kraków, Szkółka Piłkarska Wisła Kraków, MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, AP Bonito, Szkoła Futbolu Staniątki, Unia Oświęcim, Wolanka Wola Filipowska, Unia Tarnów, Piast Skawina, Orbita Bukowno, Progress Andrychów oraz Futbol Brzączowice.

Nagrody Indywidualne:
MVP: Jakub Gruszczyk
Najlepszy bramkarz: Kuba Talaga
Król strzelców: Franciszek Kmiecik

– Bardzo się cieszę, że wystartowaliśmy z turniejami dla klubów partnerskich. Zaczęliśmy rocznikiem 2010, jednak kolejne roczniki już niedługo będą mogły pokazać swoje umiejętności na boiskach przy Reymonta. Z perspektywy organizatora tego turnieju bardzo cieszy fakt, że obserwując młodych zawodników widać w nich było zapał i energię w każdym meczu pomimo mało zachęcającej pogody tego dnia. To napędza nas w Akademii do organizacji kolejnych edycji. Myślę, że takie turnieje to nie tylko wynik, gole. Jest to okazja dla tych młodych zawodników na zebranie nowego doświadczenia, zagrania meczu obok stadionu na którym mogą kiedyś wystąpić jeśli swój talent poprą ciężką pracą. Także trenerzy mogą między meczami wymienić swoje poglądy, porozmawiać, zobaczyć swój zespół na tle innych drużyn z Klubów Partnerskich. Podsumowując – turnieje tego typu mają jeszcze bardziej rozpalać zapał do piłki nożnej w tych młodych zawodnikach – pokazują im ścieżkę rozwoju – jeśli będę ciężko pracował, to kiedyś zagram na tym stadionie obok – podsumował Koordynator Klubów Partnerskich Sebastian Tłok.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x