Polonia Przemyśl partnerem Wisły Kraków

31
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

polonia przemysl

Mający blisko 110 lat historii Miejski Klub Sportowy Polonia Przemyśl stał się kolejnym Klubem Partnerskim Wisły Kraków. Do oficjalnego zawarcia umowy doszło podczas poniedziałkowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Jest to pierwszy Klub Partnerski z województwa podkarpackiego. Do tej pory Wisła nawiązała współpracę z ośmioma klubami z Małopolski (Unia Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Futbol Brzączowice, Orbita Bukowno, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Bonito, Piast Skawina i Unia Tarnów) oraz z Juventą Starachowice, z województwa świętokrzyskiego.

Jednak Polonia to klub doskonale znany krakowskim kibicom, oba te kluby łączy sympatią wiele osób i to jeszcze z czasów przedwojennych. Obecnie drużyna seniorów występuje w IV lidze, celując w awans. Mimo tak długiej historii dopiero w tym roku w Przemyślu powstał ośrodek szkolący młodzież – Szkółka Piłkarska „Duma Przemyśla”. – Dotychczas szkoleniem najmłodszych zawodników zajmowała się Szkółka Piłkarska „16”. Pracują tam z dziećmi bardzo dobrzy trenerzy z dużym doświadczeniem. Nie zapominamy i zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele pomogli Polonii i chcemy, żeby nadal tak było – mówi Tomasz Jaroch, trener koordynator Szkółki. W ramach której trenuje obecnie ok. 150 dzieci w siedmiu grupach wiekowych (przedział od 5. do 10. roku życia).

polonia przemysl_2

Z pewnością w szybkim nabraniu odpowiedniego kierunku kształcenia najmłodszych w Przemyślu ma pomóc współpracy z Akademią Wisły. Polonia będzie mogła liczyć na wszelką pomoc, jaką Wisła zapewnia Klubom Partnerskim. Już w najbliższych planach są treningi oraz warsztaty w Przemyślu, przeprowadzane przez szkoleniowców z Krakowa. – Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jako klub na początku drogi jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych, lecz nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami. Dlatego naszym zdaniem jest to najlepszy moment, aby czerpać wiedzę i korzystać z jeszcze większego doświadczenia kolegów z Wisły Kraków – mówi Jaroch. Dodaje, że największym marzeniem jest, żeby za kilka lat na murawie stadionu Wisły zagrał wychowanek „Dumy Przemyśla” – Wierzę, że ta współpraca przyniesie z czasem jeszcze większe korzyści obydwu stronom. Wielu z nas tutaj w Przemyślu ma nadzieję przyjechać w przyszłości do Krakowa i kibicować grającemu w koszulce Wisły naszemu wychowanków – podsumowuje.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x