Podziękowania dla reprezentacji Polski

01
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

bz06062016-4300 (1)

Akademia Piłkarska Wisła Kraków pragnie podziękować reprezentancji Polski za wspaniałe osiągnięcie jakim niewątpliwie jest awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy i znalezienie się wśród ósemki najlepszych na Starym Kontynencie. Swoją postawą daliście świetny przykład waszym następcom!

Z wypiekami na twarzy przez cały czerwiec śledziliśmy potyczki Polaków z najlepszymi europejskimi nacjami. Widzieliśmy świetne boje z Irlandią Północną, Niemcami, Ukrainą, Szwajcarią i Portugalią. Występy białoczerwonych charakteryzowały maksymalne zaangażowanie, zadziorna nieustępliwość oraz zespołowość. Oglądając Was, drodzy reprezentanci, w każdym spotkaniu czuliśmy nieopisaną dumę. Wystarczy przypomnieć zwycięskie starcie ze Szwajcarami i radość, jaka zapanowała po wykorzystanym przez Grzegorza Krychowiaka rzucie karnym. W Sali Konferencyjnej TS Wisła Kraków to spotkanie oglądało blisko 100 zawodników z różnych klubów występujących w 29. Turnieju o Puchar Adama Grabki. Przyglądając się temu z boku widać było, że emocje towarzyszące temu wydarzeniu są dla tych dwunastoletnich chłopców niesamowitym przeżyciem.

Ćwierćfinałowa porażka w rzutach karnych z Portugalią nie może zamazać świetnej postawy przez cały turniej piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Jesteśmy zaszczyceni, że w czterech z pięciu meczów zagrał nasz wychowanek, Krzysztof Mączyński, a trener Adam Nawałka tylko utwierdził nas w przekonaniu, że jest świetnym szkoleniowcem. Do tej pory pamiętamy ogromną rolę i wkład selekcjonera w szkolenie młodzieży w Wiśle Kraków. Teraz potwierdził, że nie bez przypadku został najważniejszym trenerem w Polsce. Nie zapominamy, że swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył również Bogdan Zając, którego często gościmy na naszych obiektach podczas meczów jego syna.

Mamy nadzieję, że postawa reprezentacji sprawi, że coraz więcej dzieci będzie marzyło o zostaniu piłkarzem. Wynik osiągnięty we Francji sprawił, że był to pierwszy taki sukces kadry narodowej w życiu naszych młodych zawodników. Starsze pokolenie ma Wembley, brązowe medale Mistrzostw Świata w latach 1974 i 1982, tymczasem my mamy Francję 2016. Wierzymy, że będzie to dla naszych wychowanków dodatkowa motywacja by dalej wytrwale i ciężko pracować, by kiedyś znaleźć się na miejscu Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego.

Jeszcze raz dziękujemy! Przywróciliście nadzieję, że polska piłka może znowu przeżywać lata świetności.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x