Podsumowanie CLJ – 5. kolejka

16
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-17

BAZ190817-4584

Kolejny weekend zmagań w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów mają za sobą młodzieżowe drużyny Białej Gwiazdy. Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół U15, który w Kielcach pokonał miejscową Koronę 3:2. W dużo gorszych nastrojach z boiska schodziła drużyna U17, która uległa przy Reymonta zespołowi TOP 54 Biała Podlaska 0:2. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań oraz zapowiedź najbliższych.

CLJ U15
Z całą pewnością, najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Kielcach, gdzie Korona, czyli wicelider tabeli podejmowała lidera – Wisłę Kraków. Zgodnie z przewidywaniami mecz stał na wysokim poziomie. Wiślacy po dwóch bramkach Mateusza Stanka i jednym trafieniu Michała Głogowskiego prowadzili już 3:0. Gospodarze potrafili jednak strzelić dwie bramki, ale tego dnia to nie wystarczyło na zdobycie jakichkolwiek punktów, a komplet oczek pojechał do Krakowa. Pięć bramek padło również w Lublinie, lecz wszystkie z nich były autorstwa gospodarzy. Motor Lublin pewnie pokonał AP 21 Kraków i wskoczył na drugie miejsce w tabeli, zaś zespół z Krakowa pozostał na ligowym dnie. W Łęcznej, miejscowy Górnik pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:1, przez co oddalił się od dolnej części tabeli, spychając w nią ekipę z Nowego Sącza. Jedyny podział punktów w 5. kolejce miał miejsce w Białej Podlaskiej. TOP 54 Biała Podlaska zremisował ze Stalą Rzeszów 1:1

6. kolejka
Wisła Kraków – Motor Lublin
Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów
Górnik Łęczna – Korona Kielce
AP 21 Kraków – TOP 54 Biała Podlaska

CLJ U17
Przy ulicy Reymonta w Krakowie Wisła, prowadzona przez trenera Rafała Wisłockiego, podejmowała TOP 54 Biała Podlaska. Wiślacy po ostatnim przełamaniu w Mielcu chcieli pozostać na zwycięskiej ścieżce. Ta sztuka się niestety nie powiodła, bowiem zespół z Białej Podlaskiej zdobył dwie bramki i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W meczu Cracovii z Koroną Kielce walka toczyła się o pozycję lidera. Po emocjonującym meczu, w którym padło aż sześć bramek, zespół z Krakowa pokonał kielczan 4:2 i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Będące w dolnej części tabeli, drużyny BKS-u Lublin i Stali Mielec walczyły o bardzo ważne punkty. Z walki tej zwycięsko wyszli goście z Podkarpacia, którzy odnieśli skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo 1:0. W ostatnim spotkaniu 5. kolejki, które także zostało rozegrane w stolicy województwa małopolskiego, Podgórze Kraków podzieliiło się punktami z Karpatami Krosno, remisując 1:1.

6. kolejka
Wisła Kraków – BKS Lublin
Stal Mielec – Cracovia
Korona Kielce – Podgórze Kraków
TOP 54 Biała Podlaska – Karpaty Krosno

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x