OLM: Wisła U-12 lepsza od AP Gołcza

21
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-12

2004

W poniedziałek na boisku przy ulicy Reymonta 22 doszło do spotkania trzeciej kolejki Okręgowej Ligi Młodzików między Wisłą Kraków, a Akademią Piłkarską Gołcza. Podopieczni Michała Jani wygrali to spotkanie 1:0 po golu Roberta Zaborowskiego, dzięki czemu pozostają w lidze z kompletem zwycięstw. – Mecz był pod naszą kontrolą, aczkolwiek pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała niemrawo. Nie graliśmy tak, jakbym sobie to zakładał – powiedział po meczu trener Jania.

Zawodnicy Wisły kontrolowali to spotkanie od początku, jednak nie potrafili zdecydowanie zdominować o rok starszego rywala. Szczególnie w pierwszej połowie piłka przez większość czasu była w środku pola. Wreszcie po 23. minutach meczu padła pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka w tym spotkaniu. Aleksander Karagianniakos pociągnął akcję lewą stroną, wstrzelił piłkę w pole karne, a tam Robert Zaborowski okazał się najsprytniejszy i umieścił piłkę w bramce obok interweniującego bramkarza. Przez całe spotkanie wiślacy nie pozwolili zawodnikom AP Gołcza na stworzenie zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Szymona Kucharskiego. W drugiej połowie Biała Gwiazda mogła podwyższyć wynik spotkania, jednak piłka po uderzeniu jednego z wiślaków obiła się od poprzeczki i wypadła z bramki. Było to pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym podopieczni trenera Michała Jani zachowali czyste konto.

Mecz był pod naszą kontrolą, aczkolwiek pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała niemrawo. Nie graliśmy tak, jakbym sobie to zakładał. Głównie budowaliśmy akcje poprzez kopnięcie piłki do przodu, niekiedy były one celne i stwarzaliśmy zagrożenie, ale nie o to mi chodzi. Chcę, abyśmy budowali grę w sposób przemyślany i płynny, a tego nam brakowało. W drugiej połowie było już lepiej, chłopaki zagrali zdecydowanie ambitniej i przez to stworzyli kilka sytuacji, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Przy bramce ładną indywidualną akcją popisał się Olek Karagianniakos, a wepchnął ją Robert Zaborowski. Chciałem zobaczyć taki pomysł na grę jak na Wawelu, tyle że z lepszym boiskiem, ale nie udało się. To pokazuje, że w piłce młodzieżowej mecz meczowi nie jest równy. Strzelamy mało goli, bo nie wykorzystujemy swoich sytuacji, ale pamiętajmy, że gramy z rywalami o rok starszymi, którzy grają bardzo ambitnie w obronie. Każde zwycięstwo cieszy, ale najbardziej te po dobrej grze – podsumował spotkanie trener Michał Jania.

3. kolejka, Okręgowa Liga Młodzików
Kraków, ul. Reymonta, 21.09, godz. 16:00
Wisła Kraków – Akademia Piłkarska Gołcza 1:0 (1:0)
Robert Zaborowski 23’

Wisła Kraków: 12. Szymon Kucharski, 1. Szymon Wolak – 9. Robert Zaborowski, 19. Dawid Kędziora, 10. Stanisław Tynor, 7. Bartosz Kutrzeba, 14. Bartosz Seweryn, 11. Patryk Kościółek, 8. Mateusz Fenoszyn, 20. Michał Raś, 5. Aleksander Karagianniakos,17. Bartłomiej Wolak, 16. Jakub Madejski, 6. Jakub Jania
AP Gołcza: 1. Tobiasz Łuszczek, 16. Jakub Lis, 74. Michał Łuszczek, 59. Paweł Pasek, 72. Wiktor Bielas, 25. Patryk Dyląg, 20. Jakub Czaja, 13. Jakub Drożdż, 66. Mateusz Zebala, 30. Maksymilian Cyganik, 26. Mateusz Czart, 73. Oskar Majewicz, 71. Szymon Katarzyński

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x