MLT: „Za tydzień zagramy dużo lepiej”

25
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-15

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb 4

Siódmy mecz, siódme zwycięstwo, ale tym razem w niezbyt zadowalającym stylu. W piątek Wisła Kraków U-15 wygrała z Tarnovią 3:1 po bramkach Jana Dziadkowca, Bartosza Główczyka oraz Arkadiusza Kasi. – Za tydzień zagramy dużo lepiej, trudno być zadowolonym z meczu, w którym zawodnicy przeprowadzają dwie akcje, nad którymi pracujemy w tygodniu. To są takie dwa promienie słońca które przebijają się zza chmur, natomiast Kraków jest dzisiaj deszczowy. Wobec czego pogoda oddaje nastrój po naszej grze – powiedział po meczu trener Rafał Wisłocki.

W pierwszej połowie goście z Tarnowa dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Konstantego Karagiannakosa, w jednej sytuacji nasz bramkarz obronił strzał w sytuacji sam na sam, a przy drugiej piłka wylądowała w bocznej siatce. Wiślacy niby mieli przewagę, jednak przez długi czas bili głową w mur, który udało się przebić dopiero w 20. minucie za sprawą Jana Dziadkowca, który przytomnie zachował się w polu karnym. W przerwie trener Rafał Wisłocki zdecydował się na kilka zmian i to właśnie zawodnicy rezerwowi zdobyli bramki w tym spotkaniu. Najpierw w 49. minucie Bartosz Główczyk dokładnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania na 2:0, a osiem minut później Arkadiusz Kasia wykorzystał fenomenalne dośrodkowanie Damiana Korczyka i było już 3:0. W samej końcówce Tarnovia zdobyła honorowego gola, wykorzystując błąd wiślackiej obrony.

Były problemy w obronie, ale muszę przyznać, że bramkarz spisał się w tych sytuacjach bardzo dobrze. Myślę, że różnica jest w nastawieniu do meczu. Dzisiaj zawodnicy po ciężkim okresie treningowym popełniali indywidualne błędy, źle obliczali tor lotu piłki i słabo się komunikowali. Za tydzień będzie lepiej zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Myślę, że warto odnotować, że dwa gole strzelili rezerwowi, zwłaszcza Bartek Główczyk wniósł wiele do tego meczu – skomentował to spotkanie trener Wisły.

7. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy
Kraków, ul. Reymonta 22, 25.09, godz. 15:00
Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 3:1 (1:0)
Jan Dziadkowiec 20’, Bartosz Główczyk 49’, Arkadiusz Kasia 57’ – rywal 68’

Wisła: 12. Konstanty Karagiannakos – 8. Jakub Kościelniak, 17. Jakub Zawada, 15. Klaudiusz Kaczkowski, 16. Szymon Windys, 3. Michał Zając, 4. Grzegorz Janiczak, 5. Kamil Bentkowski, 14. Michał Cienkosz, 7. Jan Dziadkowiec, 19. Damian Korczyk oraz 9. Wojciech Ruśniak, 20. Wiktor Martuszewski, 11. Bartosz Główczyk, 18. Arkadiusz Kasia, 6. Tomasz Kolendowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x